Anadolu´da kadın baş bağlama ve kaftanları, KAI Tanıtım Günlerinde tanıtılacak.

13.09.2017   16:54

ANADOLU’DA KADIN BAŞ BAĞLAMA VE KAFTANLARI, KAI TANITIM GÜNLERİNDE TANITILACAK

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Karma geleneksel Anadolu kadın baş bağlama tabloları ve geleneksel karma Anadolu kaftanları defilesi, KAI Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında, yoğun ilgi görecek.

Anadolu’da kadın baş bağlama geleneği bugün Ankara’da başlayacak olan Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günlerinde ‘Anadolu KAI Tasarım’ adı ile tanıtılacak.

Daha önce Avcılar KAI Kadın Kolları Başkanı Ayten Alkaşı, Anadolu kadın geleneksel baş bağlama örneklerini tasarlayıp, kişisel sergilerini belirli yıllar aralıklarıyla açtı. Ayten Alkaşı en son sergisini Avcılar KAI Kadın Kolları Başkanı olduktan sonra, 10 Haziran 2017 de Avcılar "Atatürk Evinde" Gülay Kostüm atölyesi ortak tasarımıyla gerçekleştirdi.

Yarın (14 Eylül) başlayacak olan ve 3 gün sürecek KAI Tanıtım Günlerinde yine Gülay Kostüm Atölyesi ortak tasarım ve Zeynep Alkaşı koordinasyonuyla ‘Anadolu KAI Tasarım’adı altında Karma Geleneksel Anadolu Kadın Baş Bağlama tablolarını ve geleneksel karma Anadolu kaftanlarından oluşan defile düzenlenecek.

Avcılar KAI Kadın Kolları Başkanı Ayten Alkaşı, koordinatörlüğünü Zeynep Alkaşı’nın yapacağı defiledeki amaçlarının, Anadolu geleneklerini unutturmamak ve zenginleştirmek olduğunu söyledi. Alkaşı, bu geleneği gelecek nesillere ve tüm dünyaya aktarıp ve tanıtmak istediklerini de belirterek, Kars Ardahan ve Iğdır topraklarının evlatları olarak, KAI günlerinin KAI ailesine hayırlı olmasını dileyerek, KAI tanıtım günlerini organize eden herkese teşekkürlerini iletti.

Alkaşı kardeşler, yörede doğan ve 3 il dışında yaşayanların Kars Ardahan Iğdır (KAI) hayallerinin gerçekleşmesi için 14 - 17 Eylül tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek olan Kars Ardahan Iğdır (KAI) tanıtım günlerine Ankara halkını ve her kesi davet ettiler.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları