Dün ki elektrik kesintilerinin nedeni belli oldu

13.09.2017   12:05

Bugünkü elektrik kesintilerinin nedeni belli oldu

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars’ta bugün iki kez meydana gelen elektrik kesintisine, 14. Mkz. Piy.Tug. Komutanlığı yerleşkesinde yapılan kazının neden olduğu öğrenildi.

Kars’ta meydana gelen elektrik kesintilerinin nedenleri şaşırtıyor. Bugün öğlen saatlerinde 2 kez yarım saat aralıkla meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle şehrin büyük kısmı elektriksiz kaldı. İki kez ani şekilde kesilen elektrik nedeniyle bazı işyerlerinin alarmları bozulurken bazı vatandaşların da öncelikli olarak bilgisayarları ile elektronik cihazları olumsuz şekilde etkilenerek bozuldu.

Bugün meydana gelen elektrik kesintisinin nedeni ise 14.Mkz.Piy.Tug. Komutanlığı içerinde yapılan inşaat kazısından kaynaklı olduğu otaya çıktı. Yapılan kazı nedeniyle tugayın içerisinden geçen ana hattın kopması nedeniyle öğlen saatlerinde 2 kez elektrik kesintisi şehri olumsuz şekilde etkiledi. yapılan kazı nedeniyle elektriklerin kesilmesinin ardından bölgeye giden Aras Edaş yetkilileri, arızayı gidererek şehre yeniden elektrik verdi.

Öte yandan ara sıra meydana gelen elektrik kesintilerinin nedenleri arasında ise bazı kurumların izinsiz ve bilinçsiz bir şekilde rastgele kazı yapmalarında kaynaklandığı da Aras Edaş yetkilileri tarafından sık sık ifade ediliyor.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları