Başkan Toksoy: ´Sarıkamış´ın birikmiş sorunları vardı´.

30.08.2017   18:01

BAŞKAN TOKSOY: “SARIKAMIŞ’IN BİRİKMİŞ SORUNLARI VARDI”

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

AK Partili Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toksoy, mevcut başkan Serkant Aykul’un güven tazelediği partisinin Sarıkamış İl Başkanlığının 6’ıncı olağan kongresinde yaptığı konuşmada, göreve geldiği 40 aydan bu zamana kadar ekip olarak ilçe halkının hizmetinde olduklarını söyledi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın da katıldığı kongrede konuşan Başkan Toksoy, AK Parti’nin 16 yıl önce kurulmuş olduğunu ve 13 yıldır hükümette görev yaptığını hatırlatarak Bakan Ahmet Arslan’ın varlığının kendileri ve Kars için önemine değindi. Başkan Toksoy Sarıkamış’ın birikmiş sorunları olduğunu da hatırlatarak Bakan Arslan sayesinde tüm bu sorunların tek tek ortadan kalktığını ifade etti.

Soyadı gibi Aslan olan Bakan Ahmet Arslan sayesinde, Sarıkamışlılara hizmet etme yolunda projeler yürüttüklerini söyleyen Toksoy: “Genel Başkanımız Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın önderliğinde, kıtaları birleştiren, havayollarını ve demiryollarını yapan, dev projelere imza atmış olan Sayın Bakanımız Ahmet Arslan sayesinde dev projeler yürütüyoruz. Hükümetimiz bildiğiniz üzere ekonomik, siyasi ve teknolojik anlamda, hizmet anlamında büyük projelere imza attı. Bizler de Sayın Bakanımız Ahmet Arslan vasıtası ile Sarıkamış’ta vatandaşlarımızın hizmetiyle ilgili olarak, problemleriyle ilgili olarak ciddi projeler üretiyoruz. Ben öncelikle şimdiye kadar görev yapmış belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarına, il genel meclisi üyelerine, belediye meclis üyelerine, kadın kollarına, gençlik kollarına ilçe başkanıma ve teşkilatıma yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Rabbimize şükürler olsun ki bizi bu günlere kavuşturdu. Değerli bakanım, bizler Sarıkamış Belediyesi ve Belediye Meclisi olarak, ekip olarak, İl Genel Meclisi üyeleri olarak şimdiye kadar 40 aylık süre içerisinde uyum içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerimizi sürdürdük. Siyasi anlamda da Sarıkamışlı hemşerilerimle beraber ciddi başarılara imza attık. 5 seçim geçirdik, 5 seçimde de başarı grafiğimizi sürekli yükselttik. En son referandumda da Sarıkamışlı hemşerilerim partimizi, cumhurbaşkanımızı, bizleri, sizleri yüzde 69 oyla desteklediler. Huzurlarınızda Sarıkamışlı hemşerilerime de teşekkür ediyorum.”dedi

SARIKAMIŞ’IN BİRİKMİŞ SORUNLARI VARDI

Göreve deldikleri Sarıkamış’ın birikmiş sorunları olduğunu da ifade eden Belediye Başkanı Köksal Toksoy konuşmasında: “Sayın bakanım, tabi biz bu hizmetleri yaparken, bu projelere başlarken de öncelikle Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, partimize, bakanımıza, milletvekilimize, il başkanımıza, ilçe başkanımıza, kadın kollarına, gençlik kollarına ve belediye meclis üyelerine güvendik. Risk aldık. Niye risk aldık, Sarıkamış’ın birikmiş sorunları vardı, içme suyu şebekeleriyle ilgili, kanalizasyonla ilgili, atık su arıtmayla ilgili, diğer yatırımlarla ilgili projelere ihtiyacı vardı. Fakat biz biliyorduk ki arkamızda güçlü bir Dünya lideri var, güçlü bir parti var, güçlü bir AK Parti var, güçlü bir bakanımız var, milletvekilimiz var, il başkanımız var. ‘Biz bunların hakkından geliriz’ dedik ve nihayetinde de projelerimiz bir bir hayata geçiyor. Kanalizasyon şebekesini 7 mahallede tamamladık, 8. mahallede de çalışmalarımız devam ediyor. Atık su arıtma tesisini tamamladık 35 trilyona. Kanalizasyon 10 trilyon. İçme suyu şebekesini yeniliyoruz, 5 mahallede çalışmalarımızı tamamladık 3 mahallemiz kaldı. Bunun yanında kentsel dönüşüm projesi, hayvan pazarı, mezbahane, belediye itfaiye binası, belediye araç parkının yenilenmesi, bunların hepsinin altında sayın bakanımız Ahmet Arslan’ın imzası var. Milletvekilimiz Selahattin Beyribey’in imzası var. İl Başkanımız Adem Çalkın’ın imzası var. Teşkilat ilçe başkanımızın imzası var. Belediye meclis üyelerimizin imzası var. İl genel meclis üyelerimizin imzası var. Siz değerli hemşerilerimin hepsinin imzası var. Çünkü sizler destek olmazsanız, sizler yardımcı olmazsanız bu projeleri gerçekleştirmemiz çok zor. Allah’ın kudretiyle altyapı yaptık ama yollarımız bozuldu. Burada sayın bakanımız var, Ahmet Arslan gibi çok güçlü bir bakanımız var. İnşallah onun desteğiyle bütün şehrin yollarını asfalt yapacağız. Biz bakanımıza bu konuda güveniyoruz, partimize güveniyoruz, genel başkanımıza güveniyoruz. Hizmette sınır yoktur. Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu biliyoruz. Allah onlardan bin kere razı olsun. Bizler yürüyüşümüze devam edeceğiz, hizmetlerimize devam edeceğiz.”şeklinde ifadeler kullandı.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları