Sabri Yiğit: ´Tıp Öğrencilerinin Tamamına Burs Vereceğiz.´.

25.08.2017   16:12

Sabri Yiğit: “Tıp Öğrencilerinin Tamamına Burs Vereceğiz.”

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Ardahan Iğdır Kalkınma Vakfı Başkanı Sabri Yiğit, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında Tıp Fakültesini kazanan öğrencilerin tamamına burs vermeyi planladıklarını söyledi.

Serhat Birikim Gazetesi Sahibi Mustafa Küpeli’ye konuşan Başkan Sabri Yiğit, her yıl birçok öğrenciye eğitim hayatlarına destek olmak adına burs desteğinde bulunduklarını belirterek bu faaliyetlerini her yıl katlayarak arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

2017 - 2018 eğitim öğretim yılında 1000 öğrenciye burs vermeyi planladıklarını da söyleyen Sabri Yiğit: “Gerçekten verilen bursların ciddi ve fonksiyonel olduğu kanaatindeyim. Bu sene başarılı olan ve Tıp Fakültesini kazanan bütün öğrencilere burs verme kararı aldık. Burs her öğrenci için çok önemli bir geçim kaynağı. Biz de bunun ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Aynı zamanda çok umut verici sahnelerle de karşı karşıya geliyoruz. Biliyorsunuz ki 30 Ekim Kars’ın kurtuluşu ve bunun içindir ki unutulmaz bir Kars gecesi planlamayı düşünüyoruz. Burs alan tüm öğrencilerimizi de buraya davet edeceğiz.”dedi.

Kars Ardahan Iğdır Kalkınma Vakfı’ndan burs alacak olan öğrencilerin Vakfa karşı daha da duyarlı olacaklarını da ifade eden Yiğit, Küpeli’ye verdiği röportajda: “Burs faaliyetleri tamamen gönüllülük esasına dayanan bir çalışmadır. Asıl amacımız verilen burs sayısını arttırmaktır. Talepte bulunduğumuz tüm hemşerilerimiz olumlu dönüşler yapmaktadır. Eğitimine destek verdiğimiz ve zamanla çok iyi yerlere gelen öğrencilerimiz de oldu. Kendileri zaten eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkında olan insanlar. Kendileri durumlarına göre destek vermek istiyorlar her eğitim öğretim döneminde.

Sivil Toplum Kuruluşları olarak özellikle Kars, Ardahan, Iğdır bölgesine dair il, ilçe, köy dernekleri gibi küçüklü büyüklü çok sayıda dernekler var. Bu bağlamda böyle bölünmek yerine bir bütün oluşturup, daha çok insanın hayatına dokunmak bizim için çok önemli. Vakfın büyük oranda giderleri oluyor, fakat vakfımızla birleştirici bir güç olabilirsek dediğim gibi daha çok insana katkımızın dokunacağı kanaatindeyim. Bursiyerlik gönüllülük esasından geldiğinden insanları zorlayamazsınız. Sadece farkındalıkları arttırmak üzerine çalışabilirsiniz. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz.

Günümüz dünyası ilişki yönetiminin çok dominant olduğu bir dönemdir. Herhangi bir şekilde iş hayatında olsun, bürokraside olsun, uluslararası ticarette olsun bir ilişkiniz varsa ve bu ilişkileri kullanabiliyorsanız daha güçlü oluyorsunuz. Benim kişisel misyon ve hedefim İstanbul’da hatta tüm Türkiye’de Vakıf aracılığıyla Kars, Ardahan ve Iğdır’ı güçlü bir bölge haline getirmek. Bir hemşerimizin problemi veya çözmesi gereken bir işi olduğu zaman vakıf olarak onun yanında durmak ve ona referans olmak çok önemlidir. Bizim en büyük eksiğimiz budur. Bir sürü aklı başında ve iyi niyetli çaba görüyorum ama ufak noktalarda virgüle takılıyor. Tabi ki öğrenci okutmak önemli ama bizim en büyük eksiğimiz lobi gücü oluşturamamamızdır. Birleşip, lobileştikçe gerçekçi hedefler koymamız kolaylaşacaktır. Ufak hedefleri aşıp, büyük ufuklara o zaman yelken açabiliriz. Bu gönül işidir. Daha fazlası olabilir mi, evet olabilir. Onların katkılarını her zaman bekliyoruz. Tüm hemşerilerimize hayır ve hasenatların en hayırlısıdır diyebilirim. Burs hedef oranımızın 95’i isabetlidir. Sağ olsun tüm iş adamlarımız gönülden desteğini sürdürmektedir.”şeklinde ifadeler kullandı.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları