Kars'ta 200 polis ile huzur uygulaması

14.08.2017   10:39

Kars’ta 200 polis ile huzur uygulaması

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Emniyet Müdürlüğü Cuma mesaisi yaptı. Kars Polisi 40 ekip ve 200 polis ile il genelinde 'Huzur operasyonu' düzenlendi.

Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şehrin giriş ve çıkışlarında, Cumhuriyet Meydanı, Azat Kavşağı, Ardahan-Kars Karayolu ve Taşköprü’de asayiş uygulaması gerçekleştirdi.

Huzur uygulamasında aralarında narkotik, mali, terör, kaçakçılık ve organize, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de bulunduğu 40 ekip, 200 polis, görev alarak çalıştı. Geç saatlere kadar süren asayiş uygulamasında, şüpheli kişilerin, Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapıldı. Öte yandan umuma açık bazı işlerlerinde de uygulama yapan ekipler yabacı uyruklu kişiler üzerinde de işlemeler gerçekleştirdi.

Uygulama sırasında 623 kişinin GBT sorgusu yapıldı. 5 kişi hakkında adli işlem yapıldı. 39 işyeri kontrol edilirken, 223 aracın da sorgusu yapıldı. Uygulamada, 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Kars polisinin geç saatlere kadar gerçekleştirdiği huzur uygulaması vatandaşlar arasında da memnuniyet yarattığı gözlemledi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları