Hayvan dolandırıcıları tutuklandı

12.08.2017   13:18

Hayvan dolandırıcıları tutuklandı

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars’ta önceki gün bir vatandaşın 265 bin lira değerindeki hayvanlarını dolandıran kişilere yönelik düzlenen operasyonda gözaltına alınan 5 kişiden ikisi tutuklandı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne şikâyette bulunan bir vatandaş, 265 bin Türk Lirası değerinde “Büyükbaş Hayvan Dolandırıcılığı”ndan mağdur olduğunu ve olayı gerçekleştiren şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan ederek şikayetçi oldu.

Dolandırıcılık ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ilgili birimler çalışma başlattı. Dolandırıcılık olayını gerçekleştiren ve organize eden 9 şüphelinin açık kimlik bilgileri tespit eden polis şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Polisin düzenlediği operasyonda şüpheli 5 kişi yakalandı. Düzenlenen operasyon sonrası gözaltına alınan şüpheli 5 kişiden 1’inin hakkında gözaltı kararı bulduğunu ve şüphelinin polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından mevcutlu olarak adliyeye sevk edildi. Daha sonra adliyeye sevk edilen şahıslardan 2’si tutuklanarak Kars kapalı cezaevine gönderilirken, serbest bırakılan 3 kişinin ise tutuksuz olarak yargılanacağı öğrenildi. Dolandırıcılık olayına karışan 4 kişinin ise arandığı belirtildi.

Öte yandan konuyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “İlimizin sorunu olan Hayvan Hırsızlığı ve Hayvan Dolandırıcılığı olaylarına karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları