Kars'ta 2 bin 734 paket kaçak sigara ele geçirildi

01.08.2017   12:55

Kars’ta 2 bin 734 paket kaçak sigara ele geçirildi

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, sigara kaçakçılara yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Sigara kaçakçılığı ile ilgili olarak Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü görevlilerince ilimizde meydana gelen kaçakçılık suçlarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar yapıldı. Bu kapsamada, 28 Temmuz 2017 günü öğle saatlerinde Yusufpaşa Mahallesinde 2 erkek şahsın bulunduğu bir işletmede bandrole tabii ancak bandrolsüz kaçak sigara ve içki depolandığı bilgisi alındı. Bunun üzerine, görevlilerce bahse konu adrese intikal edildi. Kars Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlara istinaden söz konusu işyerinde yapılan aramada çeşitli markalarda toplamda 2734 paket bandrole tabii ancak bandrolsüz Gümrük Kaçağı Sigara ele geçirildi. 2 şüpheli hakkında 5607 SKM suçundan işlem yapılarak, şahıslar alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı” denildi.

Öte yandan Kars İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince aynı gün bandrole tabi ancak bandrolsüz Kaçak Sigara ve İçki Depolandığı bilgisinin alınması üzerine, görevlilerce bahse konu adrese intikal sırasında cadde üzerinde elinde kutu bulunan Azerbaycan uyruklu 1 erkek şahıs polisi görünce kaçmaya başladı.

Bunun üzerine şahıs kısa bir kovalamacanın ardından şahsın bırakıp kaçtığı yerdeki kutu görevlilerce incelendiğinde içerisinde üzerinde 13 adet kaçak içki olduğu görüldüğü belirtildi. Kars Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlara istinaden ihbarda geçen iş yeri aramasında, 118 şişe votka ve 80 paket sigara ele geçirildi. Bahse konu çalışmalar neticesinde yine Yusufpaşa Mahallesinde bulunan bir başka işletmede yapılan aramada Azerbaycan uyruklu şüpheli erkek bir şahsa ait olduğu anlaşılan sırt çantası içerisinde 19 şişe kaçak içki yakalandığı belirtildi. Kaçak sigaraya ve içkilere el konuldu. Ayrıca şüpheliler; haklarında 5607 SKM suçundan işlem yapılmasının ardından gerekli işlemler için Asayiş Şube Müdürlüğü Yabancılar Büro Amirliğine teslim edildi.

Yapılan açıklamada ayrıca suç ve suçlularla mücadelenin kararlılıkla devam edeceği hususunun kamuoyunca bilinmesi istendi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları