IĞDIR DA 15 TEMMUZ İÇİN MEHTARANLI YÜRÜYÜŞ.

14.07.2017   15:34

IĞDIR DA 15 TEMMUZ İÇİN MEHTARANLI YÜRÜYÜŞ

Şafak KAYA / www.haberolcek.com

Iğdır'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında mehteran takımı eşliğinde Vali yolunda yürüyüş gerçekleştirildi.

Iğdır Valiliğince organize edilen vali yolunda ki yürüyüşe çok sayıda vatandaşın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı eşlik etti.
Iğdır Valisi Enver Ünlü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık , Ak Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit ve vatandaşların katıldığı yürüyüş, cadde boyunca devam etti.
Iğdır Valisi Enver Ünlü ,programda yaptığı konuşmada, hain darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla şanlı direnişin güçlendiğini ve darbe girişiminin başarısız olduğunu söyledi.O gün meydanlara inen milletin geleceğine sahip çıktığını belirten Ünlü, "Bu millet bayrağını, vatanını, milletini, namusunu çiğnetmedi ve sahip çıktı. Biz bin yıllık devlet geleneği olan bir milletiz, bu gafiller, şaşkınlar bunu unuttular. Emperyalist batı gibi ve birtakım cetvelle çizilmiş devletler gibi bizi bölüp parçalayacaklarını zannettiler." dedi.
FETÖ'nün 40 yıldır kamu kurum ve kuruluşlarının içine sinsizce sızdığını belirten vali Ünlü, şunları söyledi: "Türk milletinin cesaretini, feragatini, fedakarlığını hesap edemediler. Tanklara karşı göğüslerini siper edecek olan, F16'ların üzerine atlamayı, taşlamayı ve onlara karşı direnmeyi başka bir millet gerçekten beceremezdi. Çünkü bizler Fatih Sultan Mehmet'in torunlarıyız. O değil miydi İstanbul'u fethederken gemileri karadan denize indiren. İşte bu millet de tankların ve F16'ların önüne kendini siper etti. Onların hedeflerine maruz kaldı ama demokrasisine, milli iradeye, vatanına, milletine ve namusuna sahip çıktı."
15 Temmuz Darbe girişiminde ikiz kardeşini şehit veren ve bir kardeşi de gazi olan Ak Ocaklar Derneği Genel Başkanı Hakan Yiğit, 15 Temmuz'da yaşananları anlattı.
Yiğit, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında kardeşi Erkan Yiğit'in şehit edildiğini, yeğenin ise yaralandığını hatırlatarak, o geceyi 'cihat gecesi', Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısını ise 'cihat çağrısı' olarak kabul ederek sokaklara çıktıklarını Darbeyi durdurmak için dernek üyeleri olarak değişik noktalarda yerlerini aldıklarını, bunu gönüllü olarak manevi bir güçle yaptıklarını söyledi.
Yiğit, 'Vatan bir tane ya şereflice ölecektik ya da onursuzca yaşayacaktık. Allah bize öyle bir güç verdi ki 50 tonluk tankların önünde durduk. Onların uçakları, helikopterleri, tankları, silahları vardı, bizim ise elimizde sadece Türk bayrakları vardı.' dedi.
15 Temmuz fetö darbe girişiminde gerçekleştirilen saldırı sonucu ikiz kardeşlerden Erkan Yiğit şehit olurken, Volkan Yiğit ise aldığı yara sonucu gazi oldu. Olay günü kardeşlerinin darbe girişimine engel olmak için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne gittiklerini kaydeden Ak Ocaklar Derneği Genel Başkanı Hakan Yiğit, “15 Temmuz akşamı Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olarak geçmiştir. Köprüde tanklar geçtikten sonra herkes birbirini aramaya başladı ve o şekilde haberimiz oldu. O gün ailelerimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajına istinaden şöyle bir vedalaşma yaptık 'Gün birlik günü, gün meydanlara inme günü ve tüm vatandaşlarımızın da meydanlara inmesini istiyoruz' demesi üzerine helalleştik” diye konuştu.
Vali Ünlü, konuşmasının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Karlık ve Ak Ocaklar Genel Başkanı Yiğit'e plaket ve Türk Bayrağı hediye etti.Şafak KAYA

Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları