KAISİAD Kars, Ardahan ve Iğdır´da, ihtiyaç sahibi vatandaşlara tam donanımlı akülü sandalye dağıttı.

11.07.2017   10:25

KAISİAD KARS, ARDAHAN VE IĞDIR’DA, İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA TAM DONANIMLI AKÜLÜ SANDALYE DAĞITTI.

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) Kars, Ardahan ve Iğdır’da yaşayan ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tam donanımlı tekerlekli sandalye dağıttı.

Orhan Gökçe başkanlığındaki KAISİAD yönetim kurulu üyeleri, Nurettin Mengükan, Nihat Angışhan, Arif Kalmaz, Yavuz Polatoğlu, Gazi Karakurt, Hadi Akmugan, Ümit Tatar, Aşkın Korkmaz, Ali kılıç, Sait Üstündağ, Halis Köroğlu, Arif Kalmaz ve Üzeyir Engin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen etkinlikte, sandalye dağıtımını gerçekleştirdi.

Başkan Gökçe ve KAISİAD yönetim kurulu üyeleri, Kars Valisi Rahmi Doğan ve Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın katıldığı etkinlikte tam donanımlı çok fonksiyonlu sandalyeleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim ettiler.

Daha önce Kars, Ardahan ve Iğdır’a Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlükleri ile istişare ederek, gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşları belirleyen KAISİAD üyeleri Vali Rahmi Doğan ve Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’yı da makamlarında ziyaret ederek söz konusu yardım ile ilgili olarak bilgilendirdiler.

Sandalye dağıtımını gerçekleştiren Başkan Gökçe ve dermeğin yönetim kurulu üyeleri, söz konusu yardımları Kars İle birlikte Ardahan ve Iğdır’da gerçekleştirdiklerini belirterek, toplamda 90 adet çok fonksiyonlu tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Katılımları ve desteklerinden dolayı Vali Rahmi Doğan ve Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’ya teşekkür eden Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Orhan Gökçe, sosyal sorumluluk çerçevesinde Kars, Ardahan ve Iğdır’da her türden destekler vermeye devam edeceklerini söyledi.

Vali Rahmi Doğan ve Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’da duyarlılıklarından dolayı KAISİAD yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek sandalye dağıtımını gerçekleştirdiler.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde düzenlenen programda konuşan Kars Valisi Rahmi Doğan’da, başta devletimiz olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu, dernek ve vakıf tarafından ülke genelinde engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına önemli çalışmalar yapıldığını ve bu sayede birçok engellinin topluma kazandırıldığını söyledi. Akülü sandalyelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Doğan, akülü sandalyelerin dağıtımını birlikte gerçekleştirdi.

Programa; Vali Rahmi Doğan, Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) Başkanı Orhan Gökçe, KAISİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, daire ve kurum amirleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar katıldı.Şafak KAYA

Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları