DİYANET SEN, 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI YAPTI

07.07.2017   14:07

DİYANET SEN, 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI YAPTI

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş, 15 Temmuz ABD destekli FETÖ darbe girişiminin yıldönümü öncesi yazılı basın açıklaması yaptı.

15 Temmuz 2016 yılında gerçekleşen ABD destekli FETÖ darbe girişiminin yıldönümü dolaysıyla açıklamalarda bulunan Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş, FETÖ ve benzeri şer odaklarının maskeleri düştüğünde ağa babalarına nasıl sığındıklarını yaşayarak gördüklerini söyledi.

Açıklamasında “Unutma, Unutturma! “ Keleş diyen Keleş: “15 Temmuz bu ülkenin üzerine hafakanların çöktüğü bir gece olsa da, hain işgal kalkışması manevi birliklerin kuvvet birlikleriyle bir ve bütün olmasıyla püskürtüldü. Ülkenin masumiyetini suiistimal ederek, dua ve himmetlerle toplanılan yardımların, tekrar bu ülke üzerine bomba olarak yağdırıldığına şahit olduk. Masumiyet kisvesine bürünerek ülkenin altın nesli olduğunu söyleyenlerin, bu ülkeye de nasıl bir akrep nesle dönüştüklerini yaşayarak gördük.

Devletin bütün kademelerine girerek, devletin mahremiyetini hain localara nasıl servis ettiklerine şahit olduk. Dış mihrakların İslam beldeleri üzerinde kurdukları oyunun baş aktörü olan FETÖ’nün, şer odaklarının desteğini alıp, bütün dünyada Hıristiyanların misyonunu İslam nişanı olarak gösterme oyununa şahit olduk! Dışarıdan bakıldığında Müslüman, içeriden bakıldığında kafirin uşağı olduklarını hain tuzaklarıyla gördük.”

“Bu ülkenin maneviyatını kuzu postuna bürünen kurtlara bir daha teslim etmemek için dinimizi, diyanetimizi, devletimizi, milletimizi asla yalnız bırakmayacağımıza şeref sözü verdik.” diyen Keleş, “Geçmişten bu güne, bu ülkenin terörü olduğunu bildiğimiz PKK'nın ikiz kardeşi olduklarını,15 Temmuz'da uyuduğumuz uykumuzdan uyandığımızda gördük! Allahu Ekber diyerek kelle alan, insan canına kast eden DAEŞ’in ortakları olduğunu, din diyerek himmetlerle toplanan yardımları bomba olarak üstümüze yağdırdıklarında anladık! Maskeleri düştüğünde ağa babalarına nasıl sığındıklarını yaşayarak gördük! İslam'ın son kalesi olan Türkiye'nin mazlum coğrafyalara yaptığı yardımları nasıl durdurduklarını, Hatay'da durdurulan TIR’larımızdan sonra anladık! Anladık ve şahit olduk! Artık bu ülke üzerine, yedi düvel ateş olup yağsa dahi, göğsümüzü siper edeceğimize yemin ettik! Hain işgal kalkışmasında ilk andan itibaren manevi kuvvetler olarak nasıl bir sorumluluk aldıysak bundan sonra da alacağımıza yemin ettik!” şeklinde ifadeler kullandı.Şafak KAYA

Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları