KOTODER Başkanı Salih Şahin´in Bakan Arslan´dan Kars için bir isteği var

06.07.2017   15:33

KOTODER Başkanı Salih Şahin’in Bakan Arslan’dan Kars için bir isteği var

KARS RADYOSU’NU GERİ İSTİYORUZ..!

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kısa adı KOTODER olan Kars Oyunları Türküleri ve Ozanları Derneği Başkanı Salih Şahin ’’Kars’ın kalkınması için TRT Kars Radyosu’nun verilmesi şarttır’’ dedi.

Şahin, Karslı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı (UDH) Bakanı Ahmet Arslan’dan bu konuda gereken destek ve gayreti göstermesini istedi. AKP Kars Milletvekili Selahattin Beyribey de ,’’Bu isteğe çok olumlu bakıyorum, Bakanımıza da ileteceğim’’ diye destek verdi.

Kars’ın sosyal kültürel ve ticari potansiyelinin artması için büyük gayretleri olan gazeteci, müzisyen ve KOTODER Başkanı Salih Şahin sahipsizlikten kaldırılan TRT Kars Radyosunun yeniden kurulmasını istedi. Şahin, Kars’ın Doğu’da önemli bir kültür ve tarihi konuma sahip olduğunu belirtti. AKP Kars Milletvekili Dr. Selahattin Beyribey’in Ölçek Gazetesi ve Karspress’i ziyaretinde Kars’ın kültürel alanda bir çöküntü içine girdiğini de iletti.

Gazeteci - Yazar Şahin ,’’TRT Kars Radyosu yayındayken Kars’a önemli hizmetler geldi, fabrikalar kuruldu. Kültürel ve sosyal alanda altın dönemi yaşandı. Halk müziğinde, ozanlık ve halk oyunlarında önemli başarılar sağlandı. Radyo kapandıktan sonra yapılan tesisler kaldırıldı. Kültürel erozyona uğrandı. Sosyal ve kültürel alanda yetim kaldık. Kültürümüz göçün halkın göçü de peşinden başladı. Kars’ın geleceği düşünülerek, köy olmaması için TRT Kars Radyosu’nun geri verilmesi şarttır.’’dıye serzenişte bulundu.

TRT Kars Radyosu’nun kurulmasının önemli bir maddi külfet getirmeyeceğini, bir binaya yerleşileceğini hatırlatan Şahin, Milletvekili Selahattin Beyribey’den Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan’a iletmesi için destek istedi. Milletvekili Beyribey’de ,’’Söylediklerinize katılıyorum. Kars’ın kültürel alandaki dibe vuruşu üzücüdür. Radyo bu alanda önemli bir merhem olur. Sayın Bakanımıza da ileteceğim.’’dedi.

TRT Kars Radyosu’nun kurulması ile Kars’ın komşu ülkeler ile Türkiye arasında önemli köprü olacağı, ticari, turizm ve kültürel bir merkez olacağına da dikkat çekildi.
Şimdi sıra Karslı Bakan Arslan’ da...Şafak KAYA

Kategori:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
Hikmet AKSU Tamam derse eğer 11.07.2017
Şimdiye dek tamam dediklerinin, "buraya kadardı!" diyenleri utandıracak hızla tamamlanmaya yol aldığını gördük mutlulukla. Sayın Şahin öneli bir talepte bulunarak üzerine düşeni yapmış. Şimdi sıra Sayın Bakanımızda. Sayın doktorumuz, vekilimiz Beyribey'imiz 'de işte orada. O da eminin benim dediğimi demiştir: "Sayın Bakanımız tamam derse tamamdır." Haydi inşallah.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları