Karakurt - Kağızman Karayolu 12 Haziran - 10 Temmuz Tarihleri Arasında Trafiğe Kapatılacak

12.06.2017   14:53

KARAKURT - KAĞIZMAN KARAYOLU 12 HAZİRAN - 10 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA TRAFİĞE KAPATILACAK

Semih ŞAHİN / www.haberolcek.com

Kağızman - Erzurum - Karakurt Karayolunda DSİ’ye ait baraj inşaatı nedeniyle sürücülerin yaşadığı sorunların www.kagizmanfm.com ve www.karspres.com haber sitelerimizde yayınlanmasının ardından Karayolları Bölge Müdürlüğünden açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, Karakurt – Kağızman Devlet Yolunun 8 ile 15’inci kilometreleri arasındaki Devlet Su İşleri (DSİ) tarafında yaptırılan Karakurt Barajı Bypass Yolu yapım işi kapsamında yürütülecek çalışmalar nedeniyle Karakurt – Kağızman arasının 12 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında trafiğe kapatılacağı bildirildi. Ayrıca söz konusu yolun 17 – 18 Haziran sınav günü ve 24.25.26.27 Haziran Ramazan Bayramı günleri ise trafiğe açık tutulacağı belirtildi.

Bilindiği gibi Kağızman’a sulama suyu sağlaması için yapımına başlanan Karakurt baraj inşaatında, yüklenici firma tarafından yeni yol açılacağı gerekçesi ile yol molozlarla kapatılarak şantiye içinden tali bir yol verildi.
Fakat herhangi bir uyarı levhası veya yol güzergahını belirten işaret olmayınca Kağızman ve Iğdır'a gitmek isteyen sürücüler uzun süre Kağızman Karakurt yolunda mahsur kalıyorlar.

Sarıkamış Karakurt Barajının yüklenici firması tarafından yeni yol açılacağı gerekçesi ile molozlarla kapatılınca trajikomik olaylar yaşandığı vatandaşlar tarafından ileri sürüldü. Molozla kapatılan yola alternatif olarak şantiye içinden dağdan dolaşan bozuk satıhlı bir alternatif yol verildi. Fakat yolda herhangi bir trafik işareti yada yönlendirici tabela olmaması Kağızman ve Iğdır'a ulaşmak isteyen vatandaşların yolu bulamadığı için kaybolduğunu düşünerek saatlerce kaldıkları yönünde kol kullanıcılarından şikayetler gelmeye başlandı…

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları