Kaçak elektrik kullanmayan köyün öğrencilerine karne hediyesi

09.06.2017   17:45

ARAS EDAŞ, KAÇAK ELEKTRİK KULLANMAYAN KÖYÜN ÖĞRENCİLERİNE KARNE HEDİYESİ VERDİ

Bergen TUT / www.haberolcek.com

Aras EDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketi çalışanları, kaçak elektrik kullanmayan ve borcu olmayan nadir köylerden biri olan Kars’ın merkez Karaçoban Köyü İlkokulu öğrencilerine karne hediyesi verdi.

Merkeze bağlı eski adı Haranvartan olan Karaçoban Köyündeki öğrenciler karne heyecanı yaşarken, bir yandan da Aras EDAŞ Şirketi Kars İl Koordinatörü Bülent Gürel ve şirket çalışanlarının giyim ve kırtasiye malzemesi yardımıyla mutlu oldular.

Hediyelerin yanı sıra öğrencilere “Ali’nin Enerji Serüveni” adlı Enerji Bakanlığının desteği ile hazırlanmış eğitici kitaplar da dağıtan Aras EDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketi yetkilileri, ayrıca öğrencilere gündelik yaşamda enerji tasarrufu konusunda eğitici slayt ve film gösterimi yaptı.

Hediye dağıtımının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Aras EDAŞ Kars İl Koordinatörü Bülent Gürel, Aras EDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketinin hayata geçirdiği sosyal faaliyetler kapsamında aralarında Kars’ında bulunduğu 7 ilde öğrencilere çeşitli yardımlarda bulunduklarını söyledi. Okulun bazı ihtiyaçlarında kullanılmak üzere bir miktar hediye çekini de okul müdürüne takdim eden Müdür Gürel, kendilerine bu imkanı veren Kars Valisi Rahmi Doğan ve Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun’a da teşekkür etti.

Müdür Gürel, Aras EDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketi olarak Kars’ta elektrik olarak borcu olmayan kaçak elektrik kullanmayan örnek köylerden biri olan Karaçoban Köyündeki öğrencilerin tümüne giyim ve kırtasiye yardımı yapmış olmanın hazzını yaşadıklarını söyledi.

Öğrencilere enerji tasarrufu ile ilgili olarak eğitici bilgiler de verdiklerini söyleyen Bülent Gürel: “İnşallah bu tür faaliyetlerimiz devam edecek. Öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz. Enerji tasarrufu hakkında çocuklarımıza bilgiler de verdik ki babaları daha fazla elektrik parası ödenesin. Çocuklarımız arkadaşlarını, anne ve babalarını da enerji tasarrufu konusunda uyaracaklardır. Geleceğin büyükleri olacak çocuklarımızın enerji tasarrufu ve kullanımında her türlü desteği bize sağlayacaklarına inanıyorum” dedi.

         
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları