Kağızmanlı çocuk ressam Berna Dal’ın sayısız ödülü var

2010-01-29  

1998 Kağızman doğumlu olan ve ailesiyle birlikte İzmir’de oturan 12 yaşındaki Berna Dal’ın yaptığı resimler kendisine yurt içi ve yurt dışında bir çok ödül kazandırdı.

            Babası Yunus Bey, annesi Yurdagül Hanım, çocuklarıyla iftihar ettiklerini, resim sanatındaki başarısı ile övündüklerini belirtti.

            Balçova’da bulunan 80. Yıl Orhan Gazi İlköğretim Okulu’nda eğitimini sürdüren Berna Dal, daha dördüncü sınıftayken Polonya’nın düzenlediği “Köpeğim ve Ben” konulu resim yarışmasında Türkiye 4 ncüsü, Dünya 8 ncisi olmuştu.

            Berna Dal, AVM 23 Nisan Resim Yarışması’nda Mansiyon, Balçova Milli Eğitim Müdürlüğü 23 Nisan Resim yarışması’nda Birincilik, Özdilek AVM "Cumhuriyet Çocukları" Resim Yarışması Mansiyon, Kanal D "Ben bir kahramanım, dünyayı kurtaracağım" Resim yarışmasında Mansiyon, Carrefoursa Geleneksel “Güzel Annem” 4 ncü Ödüllü Çocuk Resimleri Yarışması’nda Madalya, son olarak da Yunanistan’da düzenlenen Çocuk ressamlar yarışmasında derece alan Berna Dal, bundan sonra da resim dalında düzenlenen yarışmalara katılacağını, yurt içi ve yurt dışında iyi dereceler alacağını söyledi.

Sait KÜÇÜK / ÖLÇEK

Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları