DEVLETİMİZ EĞİTİM VE ÖĞRETİME ÇOK CİDDİ BÜTÇE AYIRIYOR

21.04.2017   12:23

VALİ DOĞAN: DEVLETİMİZ EĞİTİM VE ÖĞRETİME ÇOK CİDDİ BÜTÇE AYIRIYOR

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars Valisi Rahmi Doğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlama etkinlikleri kapsamında, 30 Ekim Toplu Konut İdaresi ilk ve Ortaokulunu ziyaret etti.

Okulda Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Şube Müdürü Yener Kaya, okul müdürü ve öğretmenler tarafından karşılana Vali Rahmi Doğan’a minik öğrenciler çiçek verdi.

Daha sonra ana sınıflarını ziyaret eden Vali Doğan, minik öğrenciler ile sohbet ederek, çikolata ikram etti. Minik öğrencilerin aktivitelerini ve oyunları izleyen Doğan, okulda görev yapan öğretmenlere teşekkür etti.
Devletin son yıllarda eğitim ve öğretime verdiği önemi anlatan ve geçmiş yıllara göre devletin tüm imkanlarını seferber ettiğini söyleyen Doğan, okul çıkışında gazetecilere açıklamada bulundu.

Devletin geçmiş yıllara oranla eğitim ve öğretime çok ciddi boyutta bütçe ayırdığına da vurgu yapan Kars Valisi Rahmi Doğan: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını hep birlikte kutluyoruz. Bu vesile ile öğrencilerimizi ziyaret ettik. Ana sınıfında öğrenim gören çocuklarımız ile sohbet ettik. Devletimizin öğrencilerimizin eğitim ve öğretime verdiği önem ve sağladığı imkanları görünce çok mutlu oldum. Devletimiz eğitim ve öğretimime ciddi anlamda bütçe ayırıyor. Bunu bu okulumuzda da gördüm ve çocuklarımızın kullandığı eğitim materyallerinin yanı sıra öğretmen ve öğrencilerimizin donanımlarından da bir hayli memnun oldum. İnşallah çocuklarımız bu şartlarda çağın ileri teknolojilerini kullanarak yetişecek, Ülkemize, devletimize ve milletimize hizmet edecekler. Gelecek nesiller iyi yetişmiş, güçlü, karekterli ve ahlaklı bir nesil olacak.”dedi.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları