DİGOR BELEDİYESİ'NİN KURUMSAL KİMLİĞİ YENİDEN TASARLANDI

17.04.2017   15:40

KAYMAKAM GÜNGÖR: “DİGOR BELEDİYESİ’NİN KURUMSAL KİMLİĞİ YENİDEN TASARLANDI”

Tacettin DURMUŞ / DİGOR (www.karspress.com)

Digor Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Güngör, 8 Şubat 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın emri ile kayyum atanan Digor’da, belediye hizmetlerinin olması gerektiği gibi sunulabilmesi için gece gündüz demeden çalışmaların devam ettiği açıkladı.

Yapılan açıklamada, Digor’un 2 bin 656 olan merkez nüfusu ile küçük bir ilçe olmasına rağmen bu güne kadar çözülmemiş büyük sorunları olduğu belirtildi.

Kaymakam Mustafa Güngör, kendisinin Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği günden itibaren ilçenin ana caddesindeki büyük çukurlara kar sularının erimesiyle dolan, araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen su birikintilerinin tahliyesi için bir çalışma başlatıldığını ifade bildirdi.

Digor Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Güngör konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Şubat ayı olması nedeniyle kaldırımlarda ve ilçe içi yollarda biriken ve vatandaşlarımızın rahat yürümesine mani olan büyük buz kütlelerini kırma ve temizleme çalışması başlatıldı.

Digor halkının en temel ihtiyacı ve hakkı olan Belediye tarafından sunulması gerekli sağlıklı içme suyu en büyük problemdir. Digor’a dair hayallerimiz var. Digor’un içme suyu sorununu çözeceğiz. Digorlu hemşehrilerimiz, musluklarından 24 saat su içebilecek.
Digor Belediyesi’ne kurumsal bir hüviyet kazandırılması ve keyfi yönetime son vererek, Digor halkına hak ettikleri hizmetleri sunabilmek için Belediye Teşkilatı yeniden ele alınıp, belediyenin kurumsal kimliği yeniden tasarlandı. Artık Digor Belediyesi sadece Digor Halkı’na hizmet ediyor. Amacı belli olmayan, amacı hizmet etmek olmayan bir anlayışla yapılmış, kamu kaynaklarını sömüren ihaleler iptal edilmiştir. Artık Digor halkının her kuruşu kendilerine hizmet olarak sunulmaktadır.
Araçların zor ilerlediği ilçemizin ana caddesinin tesviyesi yapıldıktan sonra malzeme serilerek araç trafiği rahatlatıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın talimatlarıyla Digor ilçemizin ana caddesi karayolları standartlarında Sıcak Asfalt yapılacak.
Halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için araç parkımız zenginleştiriliyor. Sayın Bakanımızın destekleriyle Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe edilen anahtar teslim fiyatı yaklaşık 300 Bin TL olan damperli kamyon teslim alınarak halkımızın hizmetine sunuldu.
Artık Çöpler düzenli toplanıyor. Hafta sonları dahil olmak üzere her gün sabah ve akşam çöpler toplanıyor. Sağlıklı ve temiz bir çevre için bırakın çöpleri muhafaza etmeyi, kendisi çöp olmuş eski çöp konteynırları yenilendi.
Sokak hayvanları profesyonel bir ekiple usulüne uygun olarak toplatıldı.
Digor Belediyesi olarak Nevşehir ilinde Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından yapılan Türkiye Şampiyonasında ter döken öğrencilerimize sponsor olarak Türkiye 2’nciliği ve 3’üncülüğü gururu yaşandı.
Kutlu doğum haftasında halkımızın mukaddes değerlerine uygun şekilde Belediyemiz ev sahipliğinde sosyal dayanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak için kültürel etkinlikler gerçekleştirilecek.
Bizlere güvenerek görev ve sorumluluk veren Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a, hizmetlerin sunulmasında bizlere kaynak yaratan, ilgisini ve desteğini esirgemeyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a teşekkürlerimizi arz ederiz.”dedi.

 

 

 


 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları