Kars´ta ´Evet´ ve ´Hayır´ grupları referandum çalışmalarını sürdürüyor

13.04.2017   11:45

KARS’TA ‘EVET’ VE ‘HAYIR’ GRUPLARI REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOr

Tacettin DURMUŞ / ÖLÇEK HABER AJANSI

Pazar günü yapılacak olan referandum'da halkoyuna sunulacak olan 18 maddelik yeni Anayasa değişikliği için ‘Evet’ ve ‘Hayır’ı savunan guruplar Yurt genelinde olduğu gibi Kars’ta da yaptıkları çalışmalarla son kozlarını oynuyor.

Doğu’nun uygar şehri, huzurun başkenti Kars’ta referandum çalışmaları huzur ve demokratik ortamda sürdürülüyor. Son 3 güne girilirken Kars’ın en kalabalık ve işlek merkezleri olan Faikbey Caddesi üzerinde bulunan aslan heykeli önünde kurulan stantta CHP öncülüğünde ‘Hayır’ çalışmaları, at heykeli önünde ise AK Parti öncülüğünde ‘Evet’ çalışmaları sürdürülüyor.

Aslan heykeli önünde CHP öncülüğünde "Hayır'ı savunan grup, üzerinde ‘Hayır’ yazılı çanta içerisinde Türk Bayrağı, lokum ve broşürler dağıtırken, CHP Kars İl Başkanı Mustafa Aras, merkez ilçe Başkanı Onur Uludaşdemir ve partililer vatandaşlara Pazar günü neden ‘Hayır’ denilmesi gerektiğini anlatıyor.

At heykeli önünde AK Parti öncülüğünde kurulan ‘Evet’ satanda ise AK Parti Kadın Kolları MYK üyesinin de katıldığı ‘Evet’i savunan kadınlar da vatandaşlara dağıttıkları broşürler ile‘Evet’i anlatıyor.


 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları