ARSLAN İLE KARS´A 2 MİLYAR TL YATIRIM GELDİ

12.04.2017   12:59

AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey: “Ahmet Arslan ile Kars’a 2 Milyar TL yatırım geldi”

BEYRİBEY: AHMET ARSLAN İLE KARS’A 2 MİLYAR TL YATIRIM GELDİ

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey ile İl Başkanı Adem Çalkın, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum öncesi gazetecilere değerlendirmede bulundu.

Kasrı Şirin Otelde gazeteciler ile bir araya gelen Beyribey ve Çalkın, 16 Nisan Pazar günü oylanacak olan Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemine geçilmesi ile Ülke genelinde olduğu gibi Kars’ta da yatırımların artarak devam edeceğini ve temeli atılan projelerin bir bir tamamlanacağını ve hizmete sokulacağını söylediler.

AK Parti Kars Milletvekili Adayı ve Kanal 5 Televizyonu yöneticilerinden Atıf Özbey de katıldığı toplantıda gazetecilere açıklamada bulunun Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, geçmiş dönemlerde olduğu gibi oluğu bu referandum sürecinde de Kars’ın her köşesini adım adım gezdiklerini ve Kars halkına Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemini anlattıklarını söyledi.

Bu nedenle tüm teşkilat mensuplarının bu ülkenin bekası, çocuklarının geleceği için şanlı bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması için hep beraber mücadele ettiklerini de söyleyen Beyribey, bu mücadele ve çalışmalarda kendilerini yalnız bırakmayan Kars halkımıza şükranlarımı sunduğunu söyledi.

Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın Bakan olduktan sonra Kars’a ciddi yatırımların geldiğini ve bu yatırımların tutarının 2 Milyar TL olduğunu da dile getiren Milletvekili Beyribey, “Bakanımızın birçok defa bizimle beraber kapı kapı dolaştı, dükkan dükkan dolaştı, birçok yatırımların temelini attı, beraber temelini attık ve bunları devam ettiriyoruz. Dünden bugüne sadece ve sadece bir yıl içerisinde Kars’a gelen yatırımların miktarı 2 milyar TL’dir. Bakanımız geldikten sonra Kars’ımıza 2 milyar liralık yatırım gelmiştir. Bu aslında Karslının hayali idi, Karslının gelecek ile ilgili umuduydu ve o umutlar gelişiyor.” ifadesini kullandı.

Et BALIK KURUMUNU ‘HAYIR’ DİYENLER KAPATTI BİZ YENİDEN AÇIYORUZ

‘Hayır’ diyenlerin Et-Balık Kurumunu kapattıklarını ve kendileri ise yeninde açtıklarını da dile getiren Milletvekili Beyribey sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdiki hayır diyenler dün Et-Balık Kurumunun satmıştı, onlar satmıştı biz yeniden açtık. Cumhuriyet Halk Partililer Kars’ta Et-Balık Kurumunu satmışlardı, yeni Et-Balık Kurumunu dediğimiz Kesimhane ve Besihanenin biz temelini attık ve inşallah açılışını da yapacağız.

KARS’IN ÜÇ BEŞ KİŞİNİN TEKELİNDE OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Kars’ın üç beş kişinin tekelinde olmasına izin vermeyeceğiz. Karayollarımız tek yoldu, duble yollarla Kars’ın her tarafını birleştiriyoruz. Kars tam bir kavşak oluyor. Iğdır’ı, Ardahan’ı, Ağrı’yı, Artvin’i ve Gürcistan’ın Kars ile birleştiriyoruz, Rize’yi birleştiriyoruz. Kars tam bir kavşak oluyor. Kars büyüyor diye bundan birileri rahatsız oluyor. Kars geçmişte nüfusunun azalan, yatırımların olmadığı ilden yeniden yatırımların olduğu il, gelişmenin olduğu ile döndü. Ama üzülerek görüyorum ki; bir kısım siyasetçiler Kars’a gelen bu hizmetlerden dolayı rahatsızlar ve Kars tabiri ile söylüyorum ‘Gars’a gelen hizmetlere karşı Karslıların tabiri ile hayınlık yapıyorlar’ niye ‘Kars’a hizmet gelmesin’ niye ‘Kars büyümesin’ niye Kars göç versin’ Kars buralardan gitsin, Kars küçücük üç tanenin, beş tanenin tekelinde kalsın. Yok öyle bir şey yok. Kars, Türkiye’nin en büyük cazibe merkezlerinden bir tane oluyor. Yatırımlarla büyüyor, Bakanımız Ahmet Arslan’la beraberle de daha da büyüyor.” dedi.

Milletvekili Beyribey, Kars Açık Ceza İnfaz Kurumu Kesimhane ve Besihanenin 17 Ağustos 2018 tarihinde, Lojistik Merkezin ise 30 Ekim 2018 tarihinde hizmete gireceğini söyledi.

 

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları