TÜRK POLİS TEŞKİLATI 172 YAŞINDA

10.04.2017   11:19

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 172 YAŞINDA

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman: “Bizler, ilimizdeki sorunsuz güvenlik anlayışının sürdürülebilir olması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. “

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yılı tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kars Emniyet Müdürlüğünce hafta boyunca süren Polis Haftası etkinlikleri kapsamında ilk olarak Garnizon Şehitliği ziyaret edilerek, şehit mezarlarına karanfiller bırakılarak dualar edildi. Aynı gün Cuma namazı öncesi Evliya Camisinde şehit polisler için mevlit okutuldu.

Etkinlikler kapsamında bugün de Valilik önünde bulunan Atatürk anıtına Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman tarafından çelenk sunuldu. Ardından da saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Burada günün anlam ve önemini aktaran Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, daha sonra AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Belediye Başkan Vekili Yakup Yıldız, 14. Mkz. Piy. Tug Komutanı Tuğ. Gen. Turan İnan, İl Jandarma alay Komutanı Serdar Güngör, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Gulüyev, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ve daire müdürlerinin tebriklerini kabul etti.

Törende konuşan Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, toplum düzeninin ve güvenliğinin sağlanmasının devletin en başta gelen görevleri arasında olduğunu belirterek, bu amaçla 10 Nisan 1845‘te kurulan Türk Polis Teşkilatının, geçen süre zarfında eğitim seviyesi, insan kaynakları, ulaştığı teknoloji yönünde örnek gösterilecek bir kuruluş haline gelmiş olduğunu söyledi.

Türk Polisinin yeniliklere açık halkın değişen beklentilerine cevap verebilecek çok önemli bir kurum imajı kazanmış olduğunu da ifade eden Müdür Karaduman: “Kars Emniyet Müdürlüğü personeli olarak halkımızın yanında serhat şehrimizin huzur ve güvenliği için görev başındayız. Bizler, ilimizdeki sorunsuz güvenlik anlayışının sürdürülebilir olması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, destek ve katkılarını bizlerden esirgememelerini diliyoruz. Başta terör, asayiş ve kaçakçılık olayları olmak üzere vatandaşlarımızın günlük yaşantısını olumsuz etkileyebilecek bütün olayların üzerine kararlılıkla gitmeye devam edeceğiz.

Kars Polis Teşkilatı olarak ülkemizin en huzurlu şehirlerinden birisi olan Doğunun bu uygar kentinde sorunsuz güvenlik hizmetlerinin daha ileri seviyelere ulaştırılması için can siperane bir biçimde görev yapmaya devam edeceğiz. Bu inançla teşkilatımızın 172. kuruluş yıldönümünü kutluyor, devletimizin bekas, milletimizin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ve emekli mensuplarımızı minnet ve şükranla anıyor, bütün mesai arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

BEYİRBEY: SİZLERİN SAYESİNDE RAHAT VE HUZURLU YAŞIYORUZ

Kars Emniyet Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey de, dün olduğu gibi bugün de rahat bir şekilde kafamızı yastığa koyarak rahat bir şekilde uyumamızı sağlayan emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Emniyet Teşkilatımızın varlığıyla Bundan böylede bu ülkede huzurlu bir şekilde yaşayacaklarını dile getiren Beyribey: “Bizler sizlerle gurur duyuyoruz. İnşallah gelecekte de ülkemizin, bayrağımın, vatanımızın ve milletimizin var olması için canlarıyla kanlarıyla bu uğurda mücadele eden teşkilat mensuplarımızı görüyoruz. “dedi.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI

Bilindiği gibi Polis Nizamnamesi’ adıyla 10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatı, 172 yıldır özgürlük ve güvenlik dengesi temelinde, hukuk devleti ilkeleri ve insan hakları perspektifi ile çağın teknolojik gelişmelerini yakından takip ederek, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için 7 gün 24 saat özveriyle çalışıyor.

Misyonu; bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için hukuk ilkeleri çerçevesinde güvenlik hizmeti sunan, Vizyonu ise Adalet ve Güvenlik olgusunun tesisine katkıda bulunan birey ve toplum odaklı proaktif Polislik anlayışıyla güvenlik hizmeti sunan Türk Polis Teşkilatının 172 yılı kutlu olsun.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları