TÜRK POLİS TEŞKİLATI 172 YAŞINDA

07.04.2017   11:09

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 172 YAŞINDA

Tacettin DURMUŞ / DENGE

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yılı tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Kars Emniyet Müdürlüğünce bugün başlayacak olan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında ilk olarak Garnizon Şehitliği ziyaret edilerek, şehit mezarlarına karanfiller bırakılarak dualar edilecek. Aynı gün öğlen namazı öncesi Evliya Camisinde şehit polisler için mevlit okutulacak. Daha sonrada polis evinde şehit aileleri ve emekli emniyet mensupları onuruna yemek verilecek.

Etkinlikler kapsamında 10 Nisan Pazartesi günü ise Valilik önünde bulunan Atatürk anıtına Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman tarafından çelenk sunulacak. Ardından da saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Buradaki törenden sonra Emniyet Müdürü Faruk Karaduman makamında tebrikleri kabul edecek.

Bilindiği gibi Polis Nizamnamesi’ adıyla 10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatı, 172 yıldır özgürlük ve güvenlik dengesi temelinde, hukuk devleti ilkeleri ve insan hakları perspektifi ile çağın teknolojik gelişmelerini yakından takip ederek, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için 7 gün 24 saat özveriyle çalışıyor.

Misyonu; bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için hukuk ilkeleri çerçevesinde güvenlik hizmeti sunan, Vizyonu ise Adalet ve Güvenlik olgusunun tesisine katkıda bulunan birey ve toplum odaklı proaktif Polislik anlayışıyla güvenlik hizmeti sunan Türk Polis Teşkilatının 172 yılı kutlu olsun.

Bizlerde Denge Gazetesi olarak, başta Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman olmak üzere ilimiz genelinde gece gündüz güvenlik ve asayiş hizmeti veren tüm polislerimizin bu önemli günlerini kutluyoruz.
 
Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları