KARS’A YENİ FAKÜLTELER AÇILIYOR

2010-01-28  

Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Kars’ta yeni fakültelerin açılacağını, Araştırma Hastanesi’nin de Eylül-Ekim aylarında hizmete gireceğini söyledi.

Bünyesinde 4 üniversite çıkaran Kars Kafkas Üniversitesi olma yolunda hızla ilerliyor, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Kars’ta Mimarlık-Mühendislik Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksek Okulu’nun açılacağını, Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakülteleri için de müracaatta bulunduklarını müjdeledi.

            12 bin 500 öğrenci ve 500 kadar akademik kadro ile Üniversite’de hizmet verdiklerini hatırlatan Rektör Abamüslüm Güven, üniversite bünyesinde yeni fakülteler ve yüksek okulların açılması ile kapasite, hizmet ve yatırımların da artacağını, Kars’ın bölge üniversitesi konumuna geleceğini söyledi.

            200 yataklı Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinin Eylül-Ekim 2010 aylarında hizmete girmesi için çalışmaların hızla sürdüğünü ve 30’un üzerinde hekimi bulunduğunu belirten Güven, “Hastanenin hizmete girmesi ile adı gibi Kafkasya’ya hizmet etmenin temeli de atılacak. Komşu ülkelere sağlık alanında hizmet vermeye başlayacak. Sınır kapılarının açılması ile hizmetimiz daha da genişleyecek.”dedi.

            Tıp Fakültesinin 120 öğrencisinin olduğunu belirten Güven, üniversite bünyesinde Mimarlık-Mühendislik Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksek Okulu’nun açılması için kararın YÖK’ten çıktığını, TBMM’ye geldiğini, üniversitede Diş hekimliği ve Eczacılık Fakültelerinin açılması için de müracaatlarının olduğunu, bu alanda fakültelerin açılması ike Kars’ın bölgeye sağlık merkezi konumunda hizmet vereceğini sözlerine ekledi. Öte yandan bu çalışmalar Kars ve çevresinde memnunluk yarattı.

ölçek

Kategori:
Etiketler:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
malik kars kars kars 2011-02-17 1899-12-30
bence de KARS a yakışır da değer de çünküğ her şey kars için herşey türkiye için
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları