IĞDIR'DA GENÇ BİLÂLLER EZAN OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

20.03.2017   10:09

IĞDIR’DA GENÇ BİLÂLLER EZAN OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

Sedar ÜNSAL / IĞDIR (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Iğdır’da Genç bilâller ezan okuma yarışması” ve “genç hatipler minberde hutbe okuma yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu İmam Hatip Liselerarası “Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması” ve “Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması”nın 2017 Iğdır İl Finali düzenlendi.

Finallere Iğdır Merkez Camiinde gerçekleştirilen yarışma programına Iğdır Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kut’ul Amare Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi katıldı.

Yapılan yarışmaların ardından “Genç Bilâller Ezan Okuma” yarışmasında Iğdır Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Kadir Ayhan birinciliği elde ederek Iğdır’ı Bölge Finallerinde temsil etme hakkı kazandı. Aynı yarışmada Aralık ilçesi Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesinden Azat Şemin ikinci olurken, üçüncülüğü Tuzluca ilçesi Kut’ul Amare Anadolu İmam Hatip Lisesinden Samet Çelik elde etti.

“Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma” yarışmasında ise birinciliği yine Iğdır Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kadir Kal elde etti. İkinciliği ise Kut’ul Amare Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Mücahit Can elde etti. Bu sonuçların ardından Hutbe Okuma yarışmasından ilimizi Bölge Finallerinde temsil hakkını Iğdır Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi kazandı.
Program öncesi konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,” yarışmaya katılan her öğrencinin geleceğin imam-hatibi, güzel kuran okuyanı ve insanların gönlünü ve ruhunu etkileyebilecek hutbe veren gençler olacağını söyledi.
Yarışmaya katılan her öğrencinin gönüllerin birincisi olduğunu belirten Cırıt, "Her yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olacak. Önemli olan birinci ama her şeyin bir incisi olmaktır. Biz bu öğrencilerimizi bir inci olarak kabul ediyoruz. Geleceğin başarılı imamları ve hatipleri bu yarışmalardan çıkacak." Dedi.
Programa Vali yarımcısı Bilgehan Karanfil, il müftüsü Cüneyt Kulaz, Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Gelal, Şube Müdürü Yakup Alhan katıldı.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları