TOHUM VE MAZOT PARALARI ÖDENECEK

14.03.2017   18:55

BEYRİBEY: TOHUM VE MAZOT PARALARI CUMA’DAN İTİBAREN ÖDENECEK

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Beyribey, mazot, gübre, yem bitkileri, sertifikalı tohumluk gibi tüm bitkisel destek bedellerinin, Cuma gününden itibaren 28 bin çiftçinin hesabına yatırılacağını açıkladı.

AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, il genelinde bitkisel üretim yapan çiftçilere 15 yıllık Ak Parti Hükümetleri olarak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte desteklediklerini ve desteklemeye devam ettiklerini söyledi.

Serhat şehri Kars’ın hayvancılığın merkezi olduğu kadar bitkisel üretimde de iyi durumda olduğunu söyleyen Beyribey: ‘’Tarım olmadan olmaz’ bilinciyle emektar, eli nasırlı çiftçilerimizi hep düşündüklerini ifade etti. Beyribey yaptığı açıklamada, Milli Tarım Projesi kapsamında Karslı çiftçilerin gelir düzeylerini arttırmak, üretimlerine katkı sağlamak düşüncesiyle bu yıl da destek vermeye devam ettiklerini söyledi.

Milletvekili Beyribey yaptığı açıklamada, 2016 üretim yılı destekleri olarak mazot, gübre, yem bitkileri, sertifikalı tohumluk gibi tüm bitkisel desteklerin Cuma gününden itibaren ilimizdeki 28 bin çiftçinin hesabına T.C kimlik numarasına göre hesaplarına yatırılacağını bildirdi.

Beyribey açıklamasında: “Toplamda hesaplara yatacak olan para miktarı yaklaşık 57 milyon TL’dir. 17 Mart 2016 Cuma gününden itibaren T.C Kimlik numarasına göre çiftçilerimiz bankanın belirleyeceği sıraya göre destek paralarını çekebilirler. İlimiz çiftçilerimize bereketli olmasını temenni eder yine bereketli üretim yılı olmasını dilerim.”dedi.

 

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları