AKYAKA'DA TEOG İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

13.01.2017   12:36

AKYAKA’DA TEOG İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Tacettin DURMUŞ / AKYAKA (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Akyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2016-2017 eğitim öğretim yılı 1. Dönem TEOG değerlendirme ve istişare toplantısı yaptı.


İlk defa yapılan ve sürekli yapılması planlanan TEOG Sınavı değerlendirme ve istişare toplantısının birincisi Akyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Rıfkı Yağcı’nın başkanlığında, Akyaka Atatürk YBO salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitim veren öğretmen ve idareciler katıldı.

TEOG Sınavı değerlendirmesi yapılmadan önce İlçe Milli Eğitim Müdürü Rıfkı Yağcı tarafından ‘liderlik’ konulu bir sunum yapıldı. İdare-öğretmen-öğrenci ilişkilerinin ele alındığı sunumda teknik bilgiler ile beraber tecrübelerin paylaşımı sağlandı. Ardından okullardan gelen bilgiler ışığında okulların başarı durumu değerlendirilerek eksiklikler tespit edildi. Bu eksikliklerin nedenleri üzerinde durularak, 6 branşta görev yapan öğretmenler tarafından grup çalışması ile başarıyı artırmak adına fikir alışverişi yapılıp çözüm önerileri sunuldu. Verimli geçen istişare toplantısının, eğitim başarısının izlenmesi ve artırılması amacıyla her dönem belirli periyotlar ile yapılması katılımcılar tarafından tavsiye edildi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları