ÜLKÜ OCAKLARI, AKYAKA'DA DA ÖRGÜTLENDİ

19.11.2016   21:26

ÜLKÜ OCAKLARI, AKYAKA’DA DA ÖRGÜTLENDİ

Tacettin DURMUŞ / AKYAKA (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanlığı’nın aylardır süren çalışmaları neticesinde, Akyaka’ya da örgütlenerek ilçe başkanlığını faaliyete geçirdi.

Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Güngör, Akyaka ilçesi Ülkü Ocakları Başkanlığına Ali İhsan Apaydın’ın atandığını açıkladı.

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Oğuz Güngör, büyük bir kalabalık, Kuran-ı Kerim okunması ve dualar eşliğinde Akyaka’ya yakışır bir ocağı açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Güngör, açılışın ardından yaptığı açıklamada: “Kıymetli Ülküdaşlarım hepinizin bildiği üzere Akyaka ilçemizde uzun yıllardır Ülkü Ocaklarının varlığı yoktu. Geçmiş dönemde açıldı. Fakat bir takım sıkıntılardan dolayı sürdürüleyemerek kapandı. Bugün burada Akyaka’da bir şahlanışın bir var oluşun temelini atıyoruz. Cenabı Allah’ın izni ile ocağımızın ateşi yanacak dumanı tütecektir artık. Ülkü Ocaklarının misyonu; görevi yani amacı Türk tarihini iyi bilen Türkiye’nin iç ve dış meselelerine hakim, dünyadaki gelişmeleri takip edebilen, kendi alanlarında uzman Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile donanmış dürüst kişilikli yani karakterli nesiller yetiştirmelidir. Davamızı insanlara anlatmak ve yaymaktır. Bunların dışında Ülkü ocaklarının herhangi bir iş ve icraatı olamaz. Ülkü ocaklarının temelinde kan vardır en son şehidimiz Fırat Çakıroğlu’nun uğruna şahadet şerbeti içtiği bu mukaddes davanın yükü çelimsiz omuzlarda ve şahsiyetsiz adamlarla taşınamaz.”dedi.

Akyaka Ülkü Ocağı Başkanı Ali İhsan Apaydın ise açılışta yapmış olduğu konuşmada: “Yüce Allah’a hamdolsun ki, bu kutlu görev bizlere nasip oldu. Siz değerli Akyakalılardan ricam, istirhamım o ki; ocağımıza, ocak yönetimimize her anlamda sahip çıkmanızdır. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz beyefendiye ve Kars Ülkü Ocakaları Oğuz Güngör Beyefendiye teşekkürlerimi bir borç bilirim. Allah çıktığımız bu kutlu davada bizi ve ülkücü hareketi utandırmasın. Hepinize katılım sağladığınız için teşekkür ederim.” Şeklinde konştu.

Konuşmaların ardından, bayrak ve Kur’an-ı Kerim eşliğinde Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Oğuz Güngör, Ali İhsan Apaydun’ı Akyaka Ülkü Ocağı Başkanlığı görevine atadı.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları