SELİM KAYMAKAMI DOLU, VEFAKAR ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARADA

14.11.2016   09:59

SELİM KAYMAKAMI DOLU, VEFAKAR ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARADA

Tacettin DURMUŞ / KARS (haberolcek.com)

Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Coşkun Altun ile birlikte; 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda görev alan ilçedeki görevli öğretmenlerle bir araya geldi.

Kars’ın Selim ilçesinde görev yaptığı sürece eğitime, yaşam kalitesinin artırılmasına, kadınlara iş imkanlarının sağlanması, köy yollarının kilit parke taşlarla döşenmesi, köylerin daha bir çok ihtiyaçlarının giderilmesi, çocukların sosyal yaşam alanlarının iyileştirilmesi, Belediye Başkanı Coşkun Altun ile adeta ‘Muhteşem İkili’ gibi yan yana, omuz omuza çalışması, ilçedeki diğer kurumlarla da örnek bir dayanışma içinde olmasıyla tanınan Kaymakam Erdinç Dolu, kısa sürede büyük işlerin başarıldığı eğitim alanındaki gelişmeleri bir toplantıyla basına duyurdu. Büyükkale Otel’de düzenlenen Selim Kaymakamı Erdinç Dolu başkanlığındaki organizasyona Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, Selim Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydın, milli eğitim şube müdürleri ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda görevli öğretmenler katıldı.

SELİM’DE, TÜRKİYE’YE ÖRNEK EKİP ÇALIŞMASI

Programın ilk konuşmasını Selim Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydın yaptı. Müdür Aydın, ilçedeki eğitimin öncesi ve sonrasına sık sık vurgu yaparak Kaymakam Erdinç Dolu’nun eğitime yönelik projelerle alınan başarılara değindi. İlçedeki eğitim başarı çıtasının son 2 yıl içinde en üst düzeye çıktığını ve ilçeler sıralamasında en öne çıktığını vurgulayan Müdür Aydın, bundan sonraki süreçte en önemli olanın ise bu başarı çıtasını sürekli yukarılarda tutabilmek olduğunu kaydetti. Öğretmenlerden bu başarıya sahip çıkma ve ilçedeki eğitim düzeyini sürekli üst sıralarda tutmak için gayretli çalışmalarını devam ettirmelerini istedi. Müdür Aydın, Kaymakam Erdinç Dolu’nun başarılı projeleri hayata geçirmesinden dolayı eğitim camiası olarak büyük bir haz duyduklarını da aktararak Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun’un da eğitime sağladığı imkanların azımsanmayacak oranda olduğunu ifade etti. Başkan Altun’dan övgülerle söz eden Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydın, tüm gayretlerin ilçenin eğitim seviyesinin artırılmasında gösterildiğinin mutluluk verici olduğunu da sözlerine ekledi.

İLÇE OLARAK KARS 1.Sİ OLDUK

Müdür Cengiz Aydın, “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda görev alan öğretmenlerimize yönelik sayın kaymakamımızın düzenlemiş olduğu bu organizasyona hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle Sayın Kaymakamımız Erdinç Dolu’ya teşekkür ediyorum. Sayın kaymakamımız 2012 yılında ilçemize geldiği ilk günden beri bize söylediği şeyi unutmuyorum. Bize ‘arkadaşlar benim 1. önceliğim eğitimdir.’ demişti. Bizler 2013-2014 eğitim öğretim yılında TEOG sınavına ilçe olarak girdiğimizde tüm ilçeler arasında sondan 2. olduk, gerçekten bu, büyük bir başarısızlıktı. Kaymakamımız ‘Selim Okuyor Projesi’ altında bir projenin 2. ayağı olarak nitelikli ve kaliteli bir eğitimin nasıl yapılacağı yönünde bir çalışma yapmamızı istedi. Yapılan bu çalışma neticesinde 2014-2015 ve 2015-2016 eğitim öğretim yılında İlçe olarak Kars 1.si olduk. 2 yıl üst üste Kars 1.si olduk.” diye konuştu.

FEKADAR ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜRLER

İlçedeki eğitimin seviyesinin artırılmasında büyük emek veren öğretmenlere teşekkür eden Müdür Aydın, “Bu manada ilçemizdeki siz kıymetli öğretmenlerimiz fedakarca gerçekten bütün yükü omuzlarınıza alarak hafta sonu demeksizin; gerekirse öğrencilerini evlerine getirerek ders çalıştıran, destekleme ve yetiştirme kurslarında almış olduğu ücretleri öğrencisine harcayan öğretmenlerimiz size sonsuz teşekkür ediyorum. Hatta yapılan sınav sonucunda istediği başarıyı elde edemediği için ağlayan öğretmenlerimizde vardı. Ben bu nedenle siz kıymetli öğretmenlerimize hepinize teker teker teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

‘İHTİYACIMIZ VAR’ DEDİK ‘ALIN’ DEDİ

Müdür Aydın, Kaymakam Erdinç Dolu’nun eğitim alanındaki isteklere her zaman ‘alın’ şekilde cevap verdiğini de şöyle aktardı:
“Tabi ki kaymakamımız bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadı sayın kaymakamımıza dedik ki ‘efendim bizim deneme sınavına ihtiyacımız var’ ‘Alın’ dedi. ‘Efendim bizim yaprak teste ihtiyacımız var’ dedik. ‘Alın’ dedi. ‘Konu anlatımına, soru bankasına ihtiyacımız var’ dedik. ‘Alın’ dedi. ‘Efendim öğrencilerimizi velileri göndermiyor hafta sonu kurslarına’ dedik. ‘Taşıyın’ dedi. ‘Efendim bu çocuklar yemek de yiyemeyecek’ dedik. ‘Alın’ dedi. Gerçekten bu manada bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Kendisine eğitim camiası adına bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadığı için huzurlarınızda sizler adına teşekkür ediyorum.”

BELEDİYE BAŞKANI COŞKUN ALTUN’A TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Coşkun Altun’un da Kaymakam Erdinç Dolu gibi bütün kolaylıkları eğitim adına hizmete sunduklarını anlatan Müdür Aydın, şöyle konuştu:
“Aynı zamanda aramızda belediye başkanımızda var. Yine biz eğitimciler okul müdürleri hangi amaçla belediye başkanımızın yanına gidersek hiçbir zaman bizi geri çevirmedi. ‘Başkanım araç lazım’ dedik. “Emrinize amade’ dedi. ‘Başkanım LGS ve LYS kurslarında yine bize her zaman olduğu gibi destek lazım’ dedik. “Destekler size kurbandır’ dedi.”

TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNE ÇIKMAK ZORUNDAYIZ

İlçe olarak bundan böyle Türkiye ortalamasının üzerinde olmaları gerektiğini de ifade eden Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydın konuşmasını şöyle tamamladı:
“Selim olarak dedi ki 2 yıl üst üste ilçeler arasında 1. olduk. Bu 1.olmanın bir gururunu tabi ki yaşıyoruz. Ama aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da var. Nedir bu sorumluluk? Başarıyı elde etmek zordur, gerçekten zordur ama bu başarıyı devam ettirip bir adım daha ileriye taşımak daha bir zordur. Dolayısıyla bizler 2 yıl üst üste il 1.si olduk ama bu yetmez. Şimdi kaymakamımızın bize koymuş olduğu yeni bir hedef var. Arkadaşlar Türkiye ortalamasının üzerine çıkmak zorundayız. 2016-2017 TEOG’da inşallah Selim olarak Türkiye ortalamasının üzerine çıkacağız. Hedefimiz bu ve bu hedefe çok yakınız. Eminim ki sizin gibi gayretli arkadaşlarımızla ve böyle bir ekiple çalıştıktan sonra bunu başarabiliriz. Ve şunu da söylemek istiyorum; Sayın kaymakamımıza, Sayın belediye başkanımıza ve siz değerli öğretmenlerimize tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah herkesin ilçesinde veya her ilde böyle bir ekip çalışır ve ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşırlar.”

HEPİNİZİN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM

Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun da, “Şimdi heyecanlıyım. ‘Neden?’ diyeceksiniz. Çünkü; sizin gibi güzide bir toplumun önünde konuşma yapmak, sizlere hitap etmek gerçekten heyecan verici. Onun için heyecanımı maruz görün. Öncelikle hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Biz tabi ki belediye olarak elimizden geldiği kadar eğitime destek vermeye çalışıyoruz. Ama 2 yıldır bu başarı sizindir, ekibinizindir. Onun için ilçem adına hepinize saygılarımı, hürmetlerimi sunuyorum. Hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

ÖNEMLİ OLAN SAHİPLENMEKTİR, AZMETMEKTİR

Selim Kaymakamı Erdinç Dolu ise, önemli olanın projelerin hazırlanması veya hayata geçirilmesi değil, o projelere sahip çıkılmasının olduğunu ifade etti. Bunun da sahiplenme, ekip ruhu, sorumluluk, geleceğe yatırım düşünceleriyle yapılmasıyla olabileceğine değinen Kaymakam Dolu, bunun da son yıllarda ilçede elde edilen eğitim alanındaki başarılarla ispatlandığını söyledi. Kaymakam Dolu, projede görev alan öğretmenlerin gayretli ve azimli çalışmalarıyla öğrencileriyle yakından ilgilenmeleri ve bu ilgiyi başarıya çevirme yolundaki tecrübelerini de gördüklerini aktardı. “İşte bu” dedirtecek kadar özverili çalışmaların hiçbir zaman peşinin bırakılmadığı ekip ruhuyla başarıya dönüşmesini görüyor olmaktan büyük bir memnuniyet ve haklı gurur duyduğunu da anlattı. Projede görevli her öğretmenin sadece bilgi becerilerini değil sevgi ve yürekleriyle çalıştıklarını ve bu gayeyle çıktıkları yolda zamanlarını da eğitime harmanladıklarını söyledi.

EN ÖNEMLİ YATIRIM İNSANA YAPILAN EĞİTİM YATIRIMIDIR.

Kaymakam Erdinç Dolu, “Sizlerinde bildiği gibi Türkiye hızlı şekilde büyüyen bir ülke tabi bunun sürdürebilmesi için hepimize büyük sorumluluklar düşmekte. Tabi günümüzde büyümenin ve kalkınmanın en önemli kaynağı rekabettir. Rekabetin ise belirleyici eşi eğitimdir. Hepimiz söylüyoruz; en önemli yatırım insana yapılan eğitim yatırımıdır. İnancımızda ve inandığımız tüm değerlerin temel hedefi ve temel aslı budur. Özellikle son 10 yılda tüm bütçelerimizde ve hükümetimizin ortaya koyduğu tüm yatırımlarda eğitim en önemli payı almaktadır. Tabi bunun yansıması olarak ilçemizde de hem nitelik hem nicelik anlamında, eğitim anlamında yatırımlara hep birlikte şahitlik ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.” dedi.

SON 4 YILDA SELİM’E 33 MİLYON TL’LİK EĞİTİM YATIRIMI

Son 4 yılda Selim ilçesine eğitim adına yapılan yatırım tutarının 33 milyon TL olduğunu belirten Kaymakam Erdinç Dolu, “Son 2 yılda 38 derslikli 5 okul, 16 derslikli bir Anadolu lisesi, 130 kişilik bir yurt, ilçemize lisemize ait bir atölye ve bir hali sahayı kazandırdık. İnşallah haftaya ihalesinde çıkacağız. Seneye bir köyümüze daha okul yapacağız. Tabi ilçemizde bu yatırımlar kazandırılırken eğitim anlamında başarıda bir ivme kazandırmak zorundaydık. Özellikle bu yılı da esas alırsak bu 3 yılda TEOG anlamında ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Hafta içi kurslarımızın yani sıra hafta sonları da öğrencilerimiz tek tek evlerinden servisle alınarak önceden belirlenen grup köylerimize veya ilçe merkezime taşınmakta. Beslenme gereksinimleri karşılanmaktadır. Yaklaşık 500 öğrenciyi hedefleyen bu projede her öğrencimize soru bankası, kaynak kitaplar, yaprak testler temin edilmekte. Ve özel olarak hazırlattığımız her ay 3 deneme sınavı yapmaktayız. Tabi bunun sonucunda ne oldu? Bunun sonucunda iki yıl önce TEOG da ilçe ortalamamız % 46 iken bugün % 55.5 e ulaştı. Malumunuz Kars’ta 7 ilçe var ve az önce müdür bey de söyledi. 2 yıl önce Kars’ta İl 5. siydik. Yaptığımız bu çalışmalar neticesinde son 2 yıldır ilçeler arasında 1. duruma ulaştık.” ifadelerini kullandı.

SELİM’DE SON 2 YILDA FEN LİSESİ’NE % 400’LÜK BİR ARTIŞLA ÖĞRENCİ YERLEŞTİRİLDİ

Kaymakam Dolu konuşmasını şöyle tamamladı:

“2 yıl önce 6 öğrencimiz Fen Lisesi’ne yerleşirlerken 2014-2015 eğitim öğretim yılında 17 öğrencimiz ve en son 2015-2016 eğitim öğretim yılında 25 öğrencimizi Fen lisesine yerleştirdik. Yani % 400’lük bir artış sağladık. Tabi bu başarı tesadüf mü? Yani 2 yıl önce 6 öğrencimiz Fen lisesine yerleşirken bu yıl bu sayının 25’e çıkması yada 2 yıl önce ilde 5. sıralama dayken son 2 yıldır ilçeler arası 1. olmamız tesadüf mü? Elbette ki değil. Bu ciddi başarının altında yatan gerçek nedir biliyor musunuz? Siz öğretmenlerimizin alın teridir. Dolayısıyla hepinizden Allah razı olsun diyorum ve teşekkür ediyorum. Tabi müdür bey biraz önce yine bahsetti; esas iş bundan sonra başlıyor. Büyük sorumluluk daha da çok arttı. Çünkü başarıyı muhafaza etmek ve bir adım öteye götürmek daha zordur. Ama ben bunu başaracağımıza inanıyorum. Çünkü gözlerinizde o enerjiyi, o isteği, o heyecanı görüyorum. Ben bu vesile ile zaman zaman taleplerimizi kırmayan, bize destek veren Coşkun Altun başkanımıza, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza, birliğimize teşekkür ediyorum. Bu 2 yıldır, bu yıl 3.sü olacak. Bu projede canı gönülden çalışan başta ilçe milli eğitim müdürümüz olmak üzere şube müdürlerimize tüm idareci ve siz değerli öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”
Kaymakam Dolu ayrıca, başka eğitim olmak üzere tüm yatırımlarda desteklerini esirgemeyen Ulaştırma, denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a, AK Parti Kars Milletvekili dr. Yusuf Selahattin Beyribey’e, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın’a, il ve ilçe teşkilatlarına da teşekkür etti.

Kaymakam Dolu ayrıca, başka eğitim olmak üzere tüm yatırımlarda desteklerini esirgemeyen Ulaştırma, denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a, AK Parti Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey’e, Kars Valisi Rahmi Doğan’a, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın’a, il ve ilçe teşkilatlarına da teşekkür etti.
Kategori:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
Murat Acar kredi 19.11.2016
Merhaba, iş kredileri, kişisel krediler, konut kredileri, araba kredileri, öğrenci kredileri, borç konsolidasyon kredileri, teminatsız krediler vb. Arayan hızlı bir kredi başvurusu yapın: (muratacarfinancialservice@gmail.com). Veya bir veya daha fazla banka veya Bir kredi reddetti finansal konfigüre etme daha var mıydı. Veya kredi çözümleri! E-posta @: (muratacarfinancialservice@gmail.com) ile bize ulaşın.
Bay Derek Douglas easyloanfirm2020@gmail.com 07.11.2017
Merhaba     Mali ihtiyaçlarınızı çözmek için acilen bir krediye ihtiyacınız var mı? 2.000.00 - 50.000.000.00 arasında değişen kredileri sunuyoruz, kredi kontrolümüz olmadan güvenilir, güçlü, hızlı ve dinamik ve bu transfer döneminde% 100 dış kredilere garanti sunuyoruz.     Ayrıca, tüm krediler için% 3 faiz oranı ile tüm para birimi cinsinden bir kredi de vermiş bulunmaktayız .... İlgileniyorsanız, bu e-postayla bize geri dönün. Lütfen ilgilendiğinizde, bize easyloanfirm2020@gmail.com üzerinden ulaşın. Saygılarımızla, Bay Derek Douglas easyloanfirm2020@gmail.com
Muhammad muhammadjajuli8@gmail.com 20.11.2017
Merhaba, Adım Türkiye'den Muhammed, bu medyayı, herkese burada bir borç almak için dikkatli olmalarını tavsiye etmek için kullanmak istiyorum, o kadar çok kredi verici burada dolandırıcılar ve onlar sadece paranızı aldatmak için buradalar, bir borç için başvuruda bulunmuşlar. yaklaşık 200 milyon Dubai'li bir kadından ve kredi almadan yaklaşık 10 milyon kaybettim, defalarca bir ücret talep etti, krediyi almamam için yaklaşık 10 milyon para ödedi, Tanrıya şan olsun, sadece bir kredi talebinde bulunmuş bir arkadaşıyla tanıştım ve borçsuz kaldı, bu yüzden Bayan Fred Larryl'i tanıştırdı ve 400 milyon önermiştim, bence şaka ve dolandırıcılık , ancak teminat vermeden 24 saatten az bir sürede sadece% 2 kredi aldım. Çok mutluyum, çünkü fakirlikten kurtuldum.  Bu yüzden, burada temasa geçilmesi gereken bir krediye ihtiyacı olan herkese tavsiyelerde bulunuyorum.  Bayan Fred Larryl, e-posta yoluyla: (fredlarryloanfirm@gmail.com) veya (fredlarryloanfirm@hotmail.com)  E-posta ile daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız bana yine de ulaşabilirsiniz: (muhammadjajuli8@gmail.com)  Tanıklığını okudum için bir kez daha teşekkürler, Tanrı bizi kutsasın ve bize uzun ömür ve refah vermeye devam edin.
Muhammad muhammadjajuli8@gmail.com 21.11.2017
Merhaba, Adım Türkiye'den Muhammed, bu medyayı, herkese burada bir kredi almak konusunda dikkatli olmalarını tavsiye etmek için kullanmak istiyorum, o kadar çok kredi vereni dolandırıcılar ve onlar sadece paranızı aldatmak için burada, bir borç için başvuruda bulunmuşum. yaklaşık 200 milyon Dubai'li bir kadından ve kredi almadan yaklaşık 10 milyon kaybettim, defalarca bir ücret talep etti, krediyi almamam için yaklaşık 10 milyon para ödedi, Tanrıya şan olsun, sadece bir kredi talebinde bulunmuş bir arkadaşıyla tanıştım ve borçsuz kaldı, bu yüzden Bayan Fred Larryl'i tanıştırdı ve 400 milyon önermiştim, bence şaka ve dolandırıcılık , ancak teminat vermeden 24 saatten az bir sürede sadece% 2 kredi aldım. Çok mutluyum, çünkü fakirlikten kurtuldum.  Bu yüzden, burada temasa geçilmesi gereken bir krediye ihtiyacı olan herkese tavsiyelerde bulunuyorum.  Bayan Fred Larryl, e-posta yoluyla: (fredlarryloanfirm@gmail.com) veya (fredlarryloanfirm@hotmail.com)  E-posta ile daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız bana yine de ulaşabilirsiniz: (muhammadjajuli8@gmail.com)  Bir kez daha tanıklığımızı okuduğunuz için teşekkür ederim, Tanrı bizi kutsasın ve bize uzun ömür ve refah vermeye devam edin.
Murat Acar Kredi 25.11.2017
Merhaba, Mali ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? 5.000.00 TL'den 10.000.000.00 TL'ye kadar olan krediyi sunuyoruz,% 100 garantili, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik, (Euro, Pound ve Dolar) Tüm kredilere uygulanan faiz oranı, (% 2) bize geri dönmektir. E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com) Teşekkürler. Murat para kredisi.
billjohnson.loanfirm011@gmail.com Bill 07.03.2018
Meşru bir kredi almak her zaman finansal problemi olan ve ona çözüm bulmaya ihtiyaç duyan müşteriler için büyük bir sorun olmuştur. Kredi ve teminat konusu şu şekildedir: müşterilerin meşru bir borç verenden bir kredi ararken her zaman endişe duydukları bir şey. Ama ... kredi endüstrisinde bu fark yarattı. Yapabiliriz 5.000.00 TL'den 500.000.000.00 TL'ye% 3 faiz kadar bir kredi ayarlayın Bu e-postaya anında cevap verin: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Hizmetlerimiz şunları içerir: Borç Konsolidasyonu İkinci İpotek İşletme Kredileri Bireysel Krediler Uluslararası Krediler Her çeşit kredi Aile kredisi Sınırsız sermayeye sahip olduğumuz için küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kuruluşlara fon sağlıyoruz. Bir kredi tedarik etme konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın, derhal bu e-postaya yanıt verin: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Bay Bill Johnson
billjohnson.loanfirm011@gmail.com Bill 07.03.2018
Meşru bir kredi almak her zaman finansal problemi olan ve ona çözüm bulmaya ihtiyaç duyan müşteriler için büyük bir sorun olmuştur. Kredi ve teminat konusu şu şekildedir: müşterilerin meşru bir borç verenden bir kredi ararken her zaman endişe duydukları bir şey. Ama ... kredi endüstrisinde bu fark yarattı. Yapabiliriz 5.000.00 TL'den 500.000.000.00 TL'ye% 3 faiz kadar bir kredi ayarlayın Bu e-postaya anında cevap verin: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Hizmetlerimiz şunları içerir: Borç Konsolidasyonu İkinci İpotek İşletme Kredileri Bireysel Krediler Uluslararası Krediler Her çeşit kredi Aile kredisi Sınırsız sermayeye sahip olduğumuz için küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kuruluşlara fon sağlıyoruz. Bir kredi tedarik etme konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın, derhal bu e-postaya yanıt verin: billjohnson.loanfirm011@gmail.com Bay Bill Johnson
Murat Acar Yorum Başlığı 18.03.2018
Merhaba, Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var, 5.000,00 $ ila 10.000.000.00 $ arasında değişen kredi teklif ediyoruz, güvenilir, verimli, Hızlı ve dinamik,% 100 Garantili Biz de (Avro, Pound ve Dolar) kredi veriyoruz İlgilendiğiniz takdirde tüm Krediler için geçerli faiz oranı (% 2). E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com) Teşekkürler
Wood Roland 20.03.2018
saygın, meşru ve akredite bir şirket para Lender. maddi yardım ihtiyacı olan bireylere% 3 oranında faiz ödüyoruz. Kötü bir krediniz var mı yoksa fatura ödemek için paraya mu ihtiyacınız var? Size bu krediyi sunmaktan mutluluk duyacağımız için güvenilir faydalanıcı yardımı yaptığımızı bildirmek için bu aracı kullanmak istiyoruz. Kredi kontrolü,% 100 Garantili (e-posta: {Rolandaccessloanlender@gmail.com). Kredi kendisine / onu aktarıldıktan 7 ay sonra başvuran kredinin geri ödeme başlayacaktır. Kredinin bu beklenen tarih / dönemde geri ödenmemesi durumunda, avukatın derhal başvurucunun aleyhine dava açılacaktır. Yasal işlemler alınacaktır önce geri ödeme ile karşılayamaz durumda olduğunu Başvuru ödemesiz dönemi olarak 2 hafta daha verilecektir. Ayrıntılar: borçlu sağlamalıdır ya aşağıdakilerden biri: -A Ehliyet An Uluslararası pasaport, Ya onun / onun adını taşıyan geçerli kimlik kartının. Kredinize devam etmeden önce aşağıdaki formu doldurmanız gerekmektedir.  KREDİ BAŞVURU FORMU: Başvuru sahibinin adı:.....   Adres:......   Kent:.........   Belirtmek, bildirmek:........   Ülke: .................. ..   Cinsiyet:........   Medeni hal:......   Yaş:.........   Meslek:.......   Gelir Oranı: .......   Söylemek:.........   Ofis telefonu :......   Cep numarası :.........   Talep Edilen Tutar: .....   Kredi Süresi: ......  Kredi Amaçlı ....... NOT: Bu sürücü belgesi / ulusal kimlik kartının kimlik kimseye bir kopyası ................: Kredi Uygulamasını gönderdikten sonra, bir ön cevap 24 saatten az ve fon içinde bekleyebilirsiniz sizden gereken bilgileri aldıktan 72-96 saat firmamız e Rolandaccessloanlender@gmail.com veya şirket web sitesi https://rolandaccessloanle.wixsite.com/website Selamlar Sayın Roland Barry temasa
Rhodeshiad Loan Offer 05.04.2018
Merhaba, Asgari 1000,00 $ ile maksimum tutar arasında sermaye tabanı kredileri sunuyoruz. Bireylere, işletmelerdeki kuruluşlara 1.000.000 ABD Doları tutarında bir miktar. BAŞVURU SAHİBİ: Başvuru sahibinin 18 yaşından büyük olması ve kredi kartını ödemesi gereken yasal bir gelir yoluna sahip olması gerekir. vadesi geldiğinde aylık ödeme yapmak. Eğer ilgileniyorsanız, e-posta, (rhodeshia_loanservice@hotmail.com) adresinden bilgi almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Kredi başvuru formu doldurma ve iade * Başvuru sahibinin adı : * Adres: * Kent : * Belirtmek, bildirmek : * Ülke: * Cinsiyet : * Medeni hal: * Yaş: * İş : * Gelir Oranı: * Tel: * Mobil: * Kredi miktarı : * Kredi Süresi: Saygılarımla. Rhodeshia Kredi Servisi Email: rhodeshia_loanservice@hotmail.com
easyloanfirm2020@gmail.com Derek Douglas 13.04.2018
Merhaba      Mali yardıma ihtiyacınız var mı? Yeni ev almak için ya da yatırım yapmak için bir krediye ihtiyacınız var mı,% 3'lük düşük faiz oranlarında hızlı bir mali yardıma mı ihtiyacınız var? ödenmemiş faturalarınızı ödemek için? Bu kadar çok banka tarafından reddedildin mi?   İşletmenizde genişlemek için finansmana ihtiyacınız var mı? kişisel nedenlerle kişisel finans? tüm finansal sorunlarınızı çözmeyi taahhüt ediyoruz. şimdi bize ulaşın. Email: easyloanfirm2020@gmail.com Postanı bekle. Sevgiler, Derek Douglas easyloanfirm2020@gmail.com 3% kullanılabilir ve gerçek kredi teklifi
Quick Loan Isabella Camila 21.04.2018
Merhaba benim adım Isabella Camila, geçtiğimiz hafta Meksika'da yaşıyorum bir iş başlatmak için 90.000 dolarlık acil bir kredi arıyor ve Faturalarımı ödedim ve Rank Carlos Loan Company denen bir şirkete başvurdum. İngiltere'de hala geçen haftadan beri 5.000 dolar aldım hala arıyordum Bir kredi için ama bir gün Priscilla tarafından internette yayınlanan gördüm nasıl Kredisini para ödüyor ve bu yüzden e-posta adresinin altındaki bağlantıyı takip ettim {elizabethlopezloanfirm@gmail.com} bu yüzden 90.000.000 $ krediye başvuruyorum ama uygulamamadan çok korktum, bu yüzden tekrar dolandırıldım Tanrı'ya ve Elizabeth Lopez'e ver, böylece hemen başvurdum Banka hesabımda 60 dakika içinde kredi aldım Meksika bu yüzden herkese söylemek için bu küçük fırsatı kullanmak istiyorum burada Meksika'da güvence olmayan herhangi bir krediye başvurmam ve gerçekten değil ama birçok kredi borç verenler olduğunu fark Bayan Elizabeth'in bu davasında ona olan memnuniyetine güveniyorum. gerçekten ve onun kredisi güvenceye aldı, o yüzden bugün ona iletişiminin altında e-postayla gönderin adres (elizabethlopezloanfirm@gmail.com) ve ben Isabella Camila da burada kendim gibi kendi ifadeni duymak için burdayım çünkü Bu harika hikayeyi kalbimden uzak tut. Her birimiz, iyi şeyler Bayan Elizabeth'in bana ve benim Ailem bu yüzden Bayan Elizabeth ile tanışmak ve kredinizi nakletmek için irtibatta kalsın herhangi bir stres ve hayal kırıklığı olmadan sizi duymak için sabırsızlanıyoruz büyük bir tanıklık ve bugün hayatım hikayeden Glory'ye değişti ve Tanrı sizi ve ailenizi korusun. Meksika ve Tanrı ülkesi Bayan Elizabeth ve ailesini de korusun. Isabella.
easyloanfirm2020@gmail.com Derek Douglas 30.04.2018
Merhaba      Mali yardıma ihtiyacınız var mı? Yeni ev almak için ya da yatırım için bir krediye ihtiyacınız var mı,% 2'lik düşük faiz oranıyla hızlı bir mali yardıma mı ihtiyacınız var? ödenmemiş faturalarınızı ödemek için? Bu kadar çok banka tarafından reddedildin mi?   İşletmenizde genişlemek için finansmana ihtiyacınız var mı? kişisel nedenlerle kişisel finans? tüm finansal sorunlarınızı çözmeyi taahhüt ediyoruz. şimdi bize ulaşın. Email: easyloanfirm2020@gmail.com Postanı bekle. Sevgiler, Derek Douglas easyloanfirm2020@gmail.com
Harry harryjim598@gmail.com 06.05.2018
Yıllık% 2,5 faiz için kredi veriyoruz. Onay hızlıdır; Ne başvurursanız onaylıyoruz. 40 Milyon Avro kadar yüksek bir tutarı onaylayabiliriz ve en az 15.000,00 Avro kredi olarak onaylıyoruz; hem iş hem de bireysel krediler için başvurabilir; İşletme kredileri için 1 yıllık ödemesiz dönem. Sorularınız için bize bir mail atın: harryjim598@gmail.com
Harry harryjim598@gmail.com 06.05.2018
Yıllık% 2,5 faiz için kredi veriyoruz. Onay hızlıdır; Ne başvurursanız onaylıyoruz. 40 Milyon Avro kadar yüksek bir tutarı onaylayabiliriz ve en az 15.000,00 Avro kredi olarak onaylıyoruz; hem iş hem de bireysel krediler için başvurabilir; İşletme kredileri için 1 yıllık ödemesiz dönem. Sorularınız için bize bir mail atın: harryjim598@gmail.com
westlakefinancialservices02@hotmail.com peter 21.05.2018
Bayan Sharon Scott, ABD Florida'da yaşıyorum ve bugün mutlu bir kadınım. Kendime, Hayatımı ve ailemi değiştirebilecek herhangi bir Kredi veren borç verene, onlara borçlu olan herhangi bir kişiyi ifade edeceğimi söyledim. Krediye ihtiyacınız varsa ve krediyi geri ödemeniz için% 100 emin iseniz lütfen onlarla iletişime geçin ve lütfen onlara Bayan Sharon'ın kendilerine yönlendirdiğini söyleyin. ... westlakefinancialservices02@hotmail.com Via WHATSAPP ------ +2348120111731
MR WILLIAMS randywilliam0000@gmail.com 21.05.2018
Ofrecemos Préstamos Privados, Comerciales y Personales con tasas de interés anuales mínimas tan bajas como el 3%. Otorgamos préstamos dentro del rango de $ 1,000.00 a $ 500,000.00. Si está interesado, respondame ahora. Contáctenos en whatsapp +1(214)305-8945, correo electrónico: willianloanfirm6@gmail.com
infosunloanservice24@gmail.com CHRISTIAN DAVID ŞARKI 23.05.2018
Büyük bir iş kurmak için acil krediye ihtiyacınız var mı Bu Sıra kredi firmasıdır. % 3 oranında kredi verecek Borçlu, meşru borç veren olacaktır. Kredi verecek 50.000 dolar, 1.000.000 dolar. $ 100,000,000. Bir borçluya kredi bağlıdır Başvuranın ihtiyacı, en fazla 1 ila 30 yıl arasıdır. Eğer ihtiyacınız varsa kredi firmamıza temasa geçme kredi firması veya bize e-posta gönderin İhtiyacınız olan herhangi bir kredi için (infosunloanservice24@gmail.com) BORÇLANMA BİLGİLERİ Adınız ............................... Senin ülken........................ Senin adresin ............................. Mesleğin ......................... Medeni durumunuz ..................... İşyerinde mevcut durum Telefon numaraları / Cep Telefonu / Ofis telefonu .. Aylık gelir .............. Kredi süresi ................ Kredi miktarı .................. Bizden nasıl haberin oldu?,,,, Borç ve faturalarınızı ödemek için kredi teklif ediyoruz, EN İYİ REGARD :: CHRISTIAN DAVID ŞARKI İLETİŞİM EMAIL :: infosunloanservice24@gmail.com WHATS-APP İLETİŞİM +919108281664
cobbjones35@gmail.com cobb 25.05.2018
Ben özel bir Yatırımcıyım! E-posta ile hızlı bir şekilde her türlü yatırım için bizimle iletişime geçin: Elitefinance2000 @ gmail . com ------ +1-631-858-4522
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları