ÇIPLAKLI KÖYÜ HİS GÖLETİNE KAVUŞTU

05.10.2016   14:11

ÇIPLAKLI KÖYÜ HİS GÖLETİNE KAVUŞTU

Tacettin DURMUŞ / SELİM (ÖLÇEK HABER AJANSI)

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, yapımı tamamlanan ilçeye bağlı Çıplaklı köyündeki hayvan içme suyu göletini (HİS) yerinde inceledi.

İncelemeler sırasında teknik personellerden gölet hakkında bilgiler alan Genel Sekreter Erdinç Dolu; gölet havzasını da inceledi.

Genel Sekreter Erdinç Dolu’ya incelemeleri sırasından Su ve Kanal Müdürü Bülent Ebiri ve Jeoloji Mühendisi Ensar Yılmaz da eşlik etti.
Dolu incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada: “İl Özel İdaremizce bu yıl ihalesi yapılan 3. Göletlerimizden olan, Selim ilçemize bağlı Çıplaklı köyüne ait hayvan içme suyu gölet inşaatı, 2016 yılı iş sezonu içerisinde yapımı tamamlandı. HİS göletinin havzası tamamıyla yağmur ve kar ve sularından beslenerek dolumu sağlanacak. Gölet coğrafi konumuna göre kaynak sulardan da istifade edebilecek. Göletin hemen alt tarafında yapılan sıvat sayesinde hayvanların su içmeleri sağlanmış olacak. Sıvatın hemen üst tarafındaki vanalar sayesinde su tasarrufu sağlanarak, boşa akan su israfının da önüne geçilmiş olacak” dedi
 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları