SUSUZ 40 YIL SU SORUNU YAŞAMAYACAK

18.09.2016   23:18

BAŞKAN URAY: “SUSUZ, 40 YIL SU SORUNU YAŞAMAYACAK”

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Susuz Belediye Başkanı Murat Uray, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın destekleriyle yapılmakta olan isale hattı ile ilçede 40 yıl su sorunu yaşanmayacağını açıkladı.

Kurban Bayramının ilk günü başlayan çalışmalar kapsamında yaklaşık 2 ay içerisinde, Büyük Dere Eski Yayla mevkiinden ilçe merkezindeki su deposuna kadar 7,5 kilometre botu hattı döşendiğini açıklayan Başkan Uray, eski hattın da onarılarak ilçeye 24 saat kesintisiz su verileceğini söyledi.

Eski su hattında sıkça yaşanan arızalar nedeniyle ilçeye düzenli olarak su verilemediğini hatırlatan Uray, 200’lük borularla döşenen hat ile ilçe merkezindeki depoya su getirileceğini de söyledi.

İsale hattında döşenen boruların hijyenik ve kanserojen madde içermeyen polietilen borularla döşendiğini ve aynı zamanda, su kaynağına kadar yol yapıldığını da belirten Belediye Başkanı Murat Uray, su isale hattını Susuz Belediyesinde görevli 4 kişilik kendi ekibi ile yaptıklarının da altını çizdi.

Su isale hattının başta deprem olmak üzere heyelan gibi doğal afetlere karşı da son derece dayaklı ve esnek bir şekilde inşa edildiğini da gazetemize açıklayan Murat Uray: “İsale hattında standartlara uygu bir kazı yaptık. Bu hattın ilçemize yapılması için çok büyük emek sarf ederek destek veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a şahsım ve ilçe halkım adına teşekkürler ediyorum. Ayrıca Valimiz Sayın Rahmi Doğan, Milletvekilimiz Selahattin Beyribey ve AK Parti İl Başkanımız Adem Çalkın’a da desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Belediyemizin bu suyu getirecek maddi gücü yoktu. Belediyemiz önceki dönemlerden kalan borçlar yüzünden zor durumdaydı ve kredi alma şansı da yoktu. Önceki dönemlerde İller Bankasından çeşitli krediler çekilmiş ve ödenmemişti. SUKAP Projesi kapsamındaki yüzde 50 hibe desteği kredisinden de faydalanamadık. Belediyemizin önceki dönemlerden kalma yaklaşık 13 trilyon borcu var. Ama Sayın Bakanımız ve iktidar partisinin gücüyle ilçemiz 40 yıllık suya kavuşuyor. Yaklaşık iki ay içerisinde yeni hat üzerinden de suyumuzu ilçemize vereceğiz. İsale hattını yapan 4 kişilik ekip belediyemizde çalışıyor. İş makineleri aldık. Bir arkadaşımızı ilçemize getirerek ve 3 personelimiz boruların nasıl döşeneceğini öğrendi ve şu anda kendi imkanlarımız ve personelimiz ile isale hattımızı döşüyoruz ve son derece mutluyuz. Emeği olan her kese teşekkürler diliyorum. Bu arkadaşlarımız, bayramda tatilinde ve mesai almandan çalışıyorlar. Sucumuz Orhan Ergün, Serdar Adıgüzel, Turan Muğlu ve Öztürk Nebioğlu özverili bir şekilde çalışıyor. Bu çalışmamız, belediyecilik anlayışının geçmişe göre hizmet kalitesi açısından değişime iyi bir örnek olacaktır. İktidar bütün belediyelere ayrım yapmadan aynı desteği vermektedir. Yeter ki kaynakları yerinde kullanalım. İller Bankasından nüfus sayısına göre gelen para hizmet odaklı doğru kullanılırsa her kes memnun olur. “dedi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları