SARIKAMIŞ VE SELİM DE BTÖ OPERASYONLARI

11.08.2016   17:23

SARIKAMIŞ VE SELİM DE BTÖ OPERASYONLARI

Tacettin DURMUŞ / SARIKAMIŞ (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Kars’ın Selim ve Sarıkamış ilçesi Karanlıkdere bölgesinde bir grup BTÖ mensubunun bulunduğu bilgisinin alınması üzerine BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla Kars İl Jandarma Komutanlığımız tarafından Şehit J.Astsb.Bçvş.N.ÖZTÜRK-16/14 operasyonu gerçekleştirildi.

Operasyon ile ilgili olarak yapılanan açıklamada dün gerçekleştirile operasyonda, Top Tepe’nin kuzeyinde bulunan isimsiz dere yatağında (1) adet sığınak tespit edilmiş ve sığınak içerisinde (10) adet dolu ve (14) adet boş tüp ele geçirildiği belirtildi.

Gerçekleştirilen operasyonlar ile ilgili olarak yapılan açıklamada: “Akyol Tepe’nin güneydoğusunda bulunan isimsiz mevkiinde 13:00 sıralarında (3) kişinin barınabileceği sığınak tespit edilmiştir. Top Tepe’nin kuzeydoğusunda bulunan Karanlıkdere yakınlarında 15:05 sıralarında toprağa gömülü halde (10) adet jelikan bulunmuş, jelikanlar içerisinde muhtelif yaşam malzemeleri ile çeşitli miktarlarda yiyecek maddesi ele geçirilmiştir. Tespit edilen sığınaklar ve ele geçirilen malzemeler, Selim Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile olay yerinde imha edilerek kullanılmaz hale getirilmiştir” denildi.

Öte yandan Kars İl Jandarma Komutanlığı, asli vazifesi olan tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında son BTÖ mensubu etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadele faaliyetlerine kesintisiz olarak devam edeceğinin kamuoyu tarafından bilinmesi istendi.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları