Cuma günü israil'i kınama mitingi var

2009-01-07  

Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, Cuma günü İsrail'i kınama mitingi düzenleyeceklerini söyledi.Alibeyoğlu, Kars Kent Konseyi'nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek Cuma günü Saat 13.00'te Kars’ta İsrail'i kınama mitingi yapacaklarını belirtti.       Alibeyoğlu, "Dünyanın en zengin coğrafyası ve en zengin yeraltı ve yer üstü zenginliklerine sahip olan Müslüman dünyasında maalesef yöneticilerin basiretsizliği Filistin halkını yalnızlığa itmiştir ve yalnız kalmışlardır" dedi.

    Mübarek Muharrem ayında birlik ve beraberliğimizi ifade etmek adına Türkiye'nin her tarafından tepkiler olduğunu belirten Alibeyoğlu, "Bu halkın yanında olduğumuzu ifade etmek adına buradan o yüreğimizi göndermek adına Cuma namazından sonra saat 13.00'da Faikbey Caddesi At heykeli önünde bütün sivil toplum örgütleriyle, üniversite öğrencileriyle, bütün halkımızla bu vahşete Kars halkı kesinlikle duyarsız kalmayacaktır. Politik bir şey olmayacaktır. Kesinlikle hiçbir partinin pankartı açılmadan sivil

toplum örgütlerimizin önderliğinde İsrail'e tel'in mitingi ve kınama yapalım. Buna duyarsız kalmamak lazım" diye konuştu.

    Alibeyoğlu, daha sonra şunları söyledi:

"Görünen odur ki İsrail oradan kolay kolay çıkmayacaktır. Hamas'ı hedef aldığını söylemekle beraber fiili işgalini yapmıştır. Bu da uzun vadeli bir işgal olacaktır. Dünya kamuoyunu harekete geçirmek adına bütün Müslümanlar bu konuda her türlü tepkiyi göstermeli. Avrupa'da, çağdaş dünyadaki bütün insanların tepki gösterdiğini görüyoruz. Dünya halkları da bunu tel'in ediyorlar. İsrail katildir ve eli kanlıdır. Bizler evimizde rahat uyku uyuyoruz ama Gazze'de çocukları öldürüyorlar."

    Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Güvensoy ise, "Gerçekten çok acımasız bir katliamdır. Rusya Gürcistan'ı işgal ettiği zaman bütün dünya ayağa kalktı ama bence bu Müslümanlığa yönelik bir şeydir. O zaman neden bütün dünya ayağa kalktı ateşkes dedi de şimdi herkes duyarsız kalmış. Başta Amerika olmak üzere, İngiltere ve buna benzer ülkeler. Bu saldırıları yürekten kınıyoruz. Böyle bir katliam olamaz, bunun eşi görülmemiştir. Bütün dünya duyarsız kalmamalı. Herkes buna duyarlılık göstererek bu ateşe su serpilsin demelidir" ifadesini kullandı.
Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları