Bakan Arslan´ı Selim´de ciritçiler karşıladı

13.06.2016   15:25

BAKAN ARSLAN, SELİM’E CİRİTÇİLER EŞLİĞİNDE GİRİŞ YAPTI

Tacettin DURMUŞ / SELİM (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Ulaştırma, Denizcilik ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Ardahan - Kars Ayrımı - Çıldır Aktaş Karayolunun temelini atmasının ardından, Selim ve Sarıkamış ilçelerini ziyaret etti.

Uzun araç konvoyu eşliğinde ilk önce Selim’i ziyaret eden Bakan Arslan, ilçe girişinde cirit atları ile karşılandı. Selim Kaymakamlığı ve belediyesi tarafından organize edilen karşılama programında Bakan Arslan için boğa kurban edildi.

İlçe girişinde Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Coşkun Altun, AK Parti Selim İlçe Başkanı Zekerya Yurdalan, ilçe teşkilatı ve Selimliler tarafından karşılanan Bakan Arslan, ilçeye ellerinde Türk bayraklarıyla ciritçiler eşliğinde giriş yaptı.

Bakan Arslan’a Selim ve Sarıkamış ziyaretleri sırasında, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, AK Parti Kars Milletvekilli Selahattin Beyribey, Vali Vekili Mehmet Halis Aydın, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars Eski Milletvekili Yunus Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Necati Dallı ve daire müdürleri eşlik etti. Bakan Ahmet Arslan, ilçeyi ziyareti sırsında Selim Kaymakamı Erdinç Dolu ve Belediye Başkanı Coşkun Altun'u da makamlarında ziyaret etti.

Bakan Arslan daha sonra Selim Belediyesi önünde düzenlenen programda ilçe halkına hitab ederek birlik ve beraberlik mesajları verdi.

SELİM’DE ÇOK GÜZEL BİR BİRLİK VE BERABERLİK FOTOĞRAFI VAR

İl genelinde oluğu gibi Selim’de de çok güzel bir birlik ve beraberlik fotoğrafı olduğunu ifade eden Arslan; “Selim'de etnik ve mezhep ayrımı yapılmaksızın bir kardeşlik ortamı yaşıyoruz. Bizler Selim’de Yerli’siyle, Kürt'üyle, Terekeme'siyle, Azeri'siyle, Türkmen'iyle, Çerkez'i ile her kim olursa olsun birlikte yaşıyoruz. Her kim ki bu ülkede yaşıyorsa bin yıldır kardeşliğini bu coğrafyada ortaya koymuştur. Kars ve ilçeleri bunun için iyi bir örnektir. İşte buradan bütün dünyaya haykırıyoruz ve diyoruz ki, Kars bin yıldır bu kardeşliği devam ettiriyor. Bunu siz ne kadar nifak tohumları ekmeye çalışırsanız çalışın, bu kardeşliğimiz sonsuza kadar devam edecek ve bunun teminatı sizlersiniz" dedi.

KİMSE BİZİ BÖLEMEYECEK

Kimsenin bu vatanı ve üzerinde yaşayan insanları bölemeyeceğini de altını çizen Bakan Arslan konuşmasında: “Ülkemizin büyümesini, karışmasını, diz çökmesini isteyen, geçmişteki gibi onlara muhtaç olmasını isteyen dış düşmanlarımız ve onların maşaları iyi bilsinler. Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve onların arkasındaki 78 milyon bu ülkeyi bugüne kadar böldürtmedi, bundan sonra da böldürtmeyecek. Ve bu ülke, dünyanın ilk on ekonomisi arasında yerini almak için 2023 hedeflerine hiç tereddütsüz yürümeye devam edecek. Ve yine bu konuda birliğimize, beraberliğimize, ülkemizin dirliğine helal getirmek isteyenlere hiçbir şekilde Rabbim inşallah izin vermeyecek. Ama bunun da yolu gayretten geçiyor. Bugün her yerde canı pahasına ülkemizi korumak adına, ülkemizin bölünmesini engelleyen güvenlik güçlerimize, polisimize, askerimize, jandarmamıza, korucumuza, Rabbim onların da yar ve yardımcısı olsun. Onlardan razı olsun ki, canları pahasına bu ülkenin bekasını, geleceğini savunuyorlar. Dolayısıyla bu yolda şehit olan bütün şehitlerimize rahmet diliyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Onların yakınlarına ve ülkemiz insanına sabırlar diliyoruz.”

KOLTUKTAN GÜÇ ALAN DEĞİL, KOLTUĞA GÜÇ VERENLER OLARAK HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ

Koltuktan güç alan değil, koltuğa güç verenler olarak hizmete devam edeceklerini de söyleyen Bakan Arslan: “Bizler bugün herkesin hizmetinde oluyorsak, dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur varsa ona kucak açıyorsak, bu sizin desteğiniz ve duanız sayesindedir. O yüzden Allah sizden razı olsun. Siz destek verdiniz, biz Ankara'ya güçlü gittik. Bugün bakanlık sorumluluğunu almış bir il olarak buradayız. Bundan sonra bize düşen AK Parti'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a ve Binali Yıldırım'a daha fazla destek olmak düşer. Ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak sistemin adı Başkanlık Sistemdir. Mevcut olan siyasi sistemde ülke ve vatandaşlar zararlı çıkmıştır. Bu durumu elbirliği ile aşacağımıza inanıyorum. Bu sistemdeki tıkanıklığı sizlerinde desteğiyle aşarak bu ülkeyi daha hızlı kalkındıracağız." dedi. Bakan Arslan daha sonra Sarıkamış'a geçti.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları