SERKA, SUSUZ ŞELALESİ SEYİR TERASI PROJESİ'Nİ ONAYLADI

27.05.2016   22:37

SERKA, SUSUZ ŞELALESİ SEYİR TERASI PROJESİ’Nİ ONAYLADI

Efkan ZARİÇ / SUSUZ (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Susuz Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve 2016 yılı Kentsel Alt Yapının iyileştirilmesine yönelik küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında Serhat Kalkınma Ajansı’na (SERKA) sunulan 465 bin 325 TL maliyetli Susuz Şelalesi Seyir Terası Projesi destek almaya hak kazanan projeler arasına girdi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Susuz Kaymakamı Yusuf İzci, şu an Şelalesinin Kars ve bölge turizmine kazandırılması amacıyla hazırlanan projenin SERKA tarafından kabul edildiğini belirterek proje kapsamında şelale bölgesinde cam seyir terasının yapılacağını söyledi.

Kaymakam İzci, 2015 yılında hazırlanan ve yine SERKA tarafından kabul edilen 410 bin TL maliyetli ‘Şelalem ağaçla daha güzel hayat buluyor.’ Projesi kapsamında da tahsis değişiklik işlemlerinin devam ettiğini de belirtti.

Kaymakam İzci, gerekli izinlerin alınması sonrası iki projenin uygulanmasıyla birlikte şelale bölgesinde çevre düzenleme çalışmaları, mesire ve piknik alanları ile Cam Seyir Terasının yapılacağını ifade etti.

İzci, bu yatırımların tamamlanmasının ardından Susuz Şelalesinin hem Kars hem de bölge turizmine kazandırılacağını da söyleyerek, Susuz Şelalesinin bölgesinde yapılacak yatırımlara destek sağlayan Serhat Kalkınma Ajansı ve Kars İl Özel İdaresine teşekkür etti.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları