AKYAKA'DA KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMADI

11.05.2016   10:44

AKYAKA’DA KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMADI

Zafer ŞAHİN / AKYAKA (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl içerisinde 2’si hayırseverler tarafından, 8’ide SODES projesi kapsamında Akyaka Kaymakamlığı tarafından olmak üzere 10 kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Böylece İlçe merkezindeki okullar ile taşıma merkezi olan okullarda kütüphanesi olmayan okul kalmadı. Bunun yanı sıra köy okullarında da kitaplıklar oluşturularak yaklaşık 6 Bin kitap alındı.

Kütüphanelerin açılışını Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz ile Eğitimci-Yazar Sinan Yağmur yaptı. Okur-Yazar buluşması için Akyaka’ya gelen Sinan Yağmur, kütüphane konseptinin çok üzerinde dizayn edilmiş olduğunu belirterek: “Kitaplıkların kurulumu özendirici şekilde yapılmış bir kütüphane olmuş. Bu kütüphanelerin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz de konuşmasında, kitap ve kütüphanenin insanın en iyi dostu olduğuna vurgu yaparak: “Kaliteli eğitimin hedeflerinden biriside kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Öğrenci ve öğretmenlerimizin kütüphaneyle iç içe olmasını sağlamak, okuyan öğrencilerimizin kitap edinmesini kolaylaştırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için bütün okullarımızın kütüphaneye sahip olmasını hedefledik. Hazırladığımız “Akyaka Okuyor” adlı SODES projesi ile hayırseverlerimizin de katkılarıyla bunu gerçekleştirdik. İlçe Milli Eğitim çalışanları, idareci ve öğretmenlerimiz de çok gayret etti. Hedefimizi gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz ve bunun Türkiye’deki tüm okullara örnek olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Hatıra fotoğrafının çekilmesi ve günün anısına Yazar Sinan Yağmur ile Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz’in birlikte imzaladığı kitabın kütüphaneye hediye edilmesinin ardından açılış sona erdi.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları