YAZARIMIZ HİKMET AKSU´NUN SON ÜÇ KİTABI

13.03.2016   13:06

HİKMET AKSU: KİTAPSEVERLERİN DİKKATİNE!

Tacettin DURMUŞ / KAĞIZMAN (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Gazetemizin Kağızmanlı köşe yazarı Hikmet Aksu, son üç kitabını en son düzenlemeyle okuyucularına sundu.

Aksu yaptığı açıklamada, yöresel içerikli ve geniş konu kapsamlı Kağızman kitaplarının alanında iddialı, değişik ve beğeniye öncül içerikte olduğunu söyledi.

Kitaplarında bar türküleri, yöresel fıkralar, garğışlar, dualar, asker uğurlamadan, herfeneye, koç katımına kadar yaşanmış ve çoğu unutulmuş gelenek göreneklerin yer aldığını açıklayan Aksu, yöresel dilde unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş sözcükler, düğünlerde söylenen bar türküleri, nişan, yüzük, düğün gibi sayısız konuları da kitabında yer verdiğini ifade etti.

Açıklamasında: “Onlar Filmi Ben Onları İzledim, seçilmiş ve yaşanmış konularıyla her birinizin yaşantısında karşılaştıklarıyla örtüşecek öyküler içermektedir.” İfadelerini de kullanan Hikmet Aksu: “Kitaplarımda, yine yöremizin doğasının dünü bu günü, toplumsal yaşam konularında ilginizi çekecek konuların öykülenmiş anlatımı da yer alıyor. Selçuklu Uç Beyi Mustafa Kemal, adıyla farklılığının özeti olan bir eserdir. Övme ve yergide aşırılığın taraflara yakışır eleştirisi devrin gazete yazı ve resimlerinden seçilmişlerle destekli olarak yapılmıştır. Yakın zamanın doğru bilinen yanlışları ve yanlış bilinen doğruları sade yaklaşımlarla anlatılmaya çalışılmaktadır. Yöresel takım halinde satışta kargo ve iskonto düşülecektir. "Kağızman" kitabımız tekli satışta indirimsizdir. Aşağıda görselde görünenler dışında *Çocukluk Yılları/çocuklara roman)*, Kalp Sızıntısı/ şiir* kitaplarımız adresimizden; internet sayfalarımdan ve 0554 564 4562 sipariş verilebilir.”dedi.

Kitaplarım, Kağızman Mavi Kitap Kırtasiye'de satılmaktadır
Kalp Sızıntısı tükenmiş, Çiğ Taneleri, Çocukluk Yılları çok
az sayıda kalmıştır
I-Son üç kitabım:
1.Onlar Filmi Ben Onları İzledim/ Öyküler,
2. Selçuklu Uç Beyi,
3.Yeni Düzenleme ile Yöremiz Kağızman, adlı eserlerimde metin, sunum, fotoğraf hataları, kişi ve çevreleri rahatsız edeci, istemeyerek aracı olduğum anlatımlar, paylaşımlar (ilgili kişi ve çevrelerden özür diliyorum tekrar) ayıklanmış olarak basıldı yeniden. Yani yeni yayımla, eskisi (Ekim 2014 baskı) ve aynı adlı kitaplarımda verilen bilgilerin/paylaşımların bazı bölümlerini geçersiz kılmış oluyorum. **Böylece yeni (16.11.2015) baskı kitaplarımda verilenler dışında, her nerede ve kimler tarafından olursa olsun, şahsım kaynak gösterilerek dahi olsa o bilgileri kopyalamak/ kullanmak kullanan kişileri bağlar- tüm sorumluluk kendilerine aittir-.

II-Sayfa, site ve kanallarımda yer alan, bana ait tüm paylaşımlarımı (öykü, fıkra, yöresel çalışma, resim, şiir, roman, yazı, makale, anı. video, klip vb.) iznim dışında kullanmak Fikir ve Sanat Eserleri ve Telif Hakkı Yasasına göre suç olduğunu hatırlatıyor ve duyuruyorum.

III-Röportaj, araştırma ve tanımak için benimle görüşmek isteyenlerin, üçüncü şahıslara sormadan, direkt olarak 0554 564 4562 telefonumdan ve internet üzerinden iletişim kurnalarını önemle vurguluyorum. Benzeri yaşanmışlıklar doğruluğun birebir kanıtıdır dostlarım. “
Kategori:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
Ad Soyad Yorum Başlığı 19.11.2018
Çocukluk Yılları (Çocuklara roman) ve İlk kitabım Kalp Sızıntısı bu görselde yer almamış gözüküyor.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları