KAĞIZMAN'DA İLÇE HAKEM HEYETİ TOPLANDI

07.03.2016   14:11

KAĞIZMAN’DA İLÇE HAKEM HEYETİ TOPLANDI

Sait KÜÇÜK / KAĞIZMAN

Kağızman Tüketici İlçe Hakem Heyeti toplantısı, İlçe Kaymakamı Musa Üçgül başkanlığında, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti üyeleri Yakup Bayşar, Murat Sarı, Başaran Ünal ve Raportörler Suat Demirden ile Hüseyin Aras’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen toplantıda, Tüketici İlçe Hakem Heyetince 2015 yılı içerisinde toplamda 712 karar alınmış olduğu belirtildi.

Kağızman Kaymakamı Musa Üçgül, yaptığı konuşmada, yıl içerisinde yapılan çalışmalardan dolayı hakem heyeti üyelerine teşekkür etti. Tüketici başvurularının da değerlendirildiği toplantıda Kaymakam Üçgül: ‘’Kaymakamlığımızda yer ve personel yetersizliği nedeniyle daha önceden Belediye Başkanlığı binasında hizmet veren Tüketici İlçe Hakem Heyetinin, Kaymakamlığımızda yapılan genişletme çalışmaları ve personel artışı sebebiyle bundan böyle vatandaşlarımızın başvurularını Kaymakamlığımız İlçe Yazı İşleri Müdürlüğüne doğrudan yapabilecekler. Tüketicilerin dertlerine derman olabilmek için bu heyetimiz teşkil edilmiştir. Satın alınan herhangi bir mal veya hizmetin kusurlu olduğu fark edildiğinde öncelikle o mal veya hizmetin alındığı satıcı veya sağlayıcı ile görüşülmesi gerekir. Sorun çözülemiyor ve karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmiyorsa böyle bir durumda vatandaşlarımızın Tüketici İlçe Hakem Heyeti’ne gelerek haklarını aramaları gerekir” dedi.


 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları