SELİM KAYMAKAMI ERDİNÇ DOLU´YA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ VERİLDİ

14.01.2016   15:40

SELİM KAYMAKAMI ERDİNÇ DOLU’YA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ VERİLDİ

Tacettin DURMUŞ / SELİM (ÖLÇEK HABER AJANSI)

Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, İdareciler Günü’nde Şehit Kaymakam Ersin Ateş Üstün Hizmet ödülüne layık görüldü.

Kaymakam Dolu’ya ödülü Ankara’da düzenlenen törende İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından verildi.

Ankara Gölbaşı Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde yapılan ödül törenine İçişleri Bakanı Efkan Ala, eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, eski Devlet Bakanı Güldal Akşit, Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai AkyeL, Milletvekilleri ve Mülki İdare Amirleri katıldı.

Kaymakam Dolu’yu bu mutlu gününde Karslı Danıştay Üyeleri Hicabi Ece, Mevlüt Atbaş, Kamuran Erboğa ve Ankara Büyük Şehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Faik Ece, Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun da yalnız bırakmadı.

2012 yılından beri Selim Kaymakamı olarak görev yapan ve ilçe halkı tarafından sevilen Erdinç Dolu’nun ödüle layık görülmesinde, yasal olarak yüklendiği görev ve sorumluluklarının yanında, sahip olduğu yönetici, liderlik özelliğini ve sosyal bilimlere olan ilgisini aktif şekilde kullanmasının önem arz ettiği bildirildi.

Öte yandan Kaymakam Dolu’ya kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği sağlayarak vatandaş odaklı çağdaş kamu yönetimi anlayışıyla kaliteli hizmete önem verdiği de belirtildi. Kaymakam Dolu görev süresi içerisinde, kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmasının yanında Sivil Toplum Örgütleri ve hayırsever işadamlarıyla bizzat görüşerek katma değer sağlamıştır. Eğitimden sağlığa toplumsal eşitsizlikten toplumsal kalkınmaya kadar birçok alanda Etkin Devlet-Etkin Vatandaş, Engelsiz Devlet- Engelsiz, Vatandaş anlayışı ve Sosyal Devlet ilkesiyle başlattığı çalışmalar neticesinde devlet ile halkın kaynaşması sağlanmış, eğitim, sosyo-kültürel, ekonomik ve kırsal kalkınmaya yönelik katılımcı, sürdürülebilir projeleri hayata geçirmiştir. Gerçekleştirilen projeler ve faaliyetler kapsamında KÖYDES yatırımları ve SYDV’nın rutin yardımları dışında 3 yılda 50 proje başarıyla yürütülerek 1 Milyon 962 Bin TL si hayırsever vatandaşlarımız tarafından karşılanmak üzere toplamda 18 Milyon 587 Bin 454,00 TL tutarında katma değer yaratılmıştır.
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları