KARS´TA SAHTE PARAYA GEÇİT YOK

12.01.2016   10:30

KARS’TA SAHTE PARAYA GEÇİT YOK

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK HA)

Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, il genelinde sahtecilik suçlarıyla mücadelelere devam ediyor.

Bu kapsamında yapılan çalışmalarda 9 Ocak günü Iğdır istikametinden Kars istikametine gelmekte olan bir araç içerisinde bulunan iki şahıs üzerinde yapılan arama neticesinde, sahte olduğu tespit edilen 51 adet 200 TL ve 95 adet 100 TL’lik banknotlar ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şahıs sahte paralarla yakalandıktan sonra söz konusu şahıslardan 1 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşlarımızın ve özellikle esnaflarımızın olası Sahte Para konularına karşı daha duyarlı olmaları ve kendilerine gelen her türlü bilgiyi günün her saati gecikmeden İl Emniyet Müdürlüğüne bildirmeleri yaşanması muhtemel mağduriyetlerin önüne geçmesi açısından son derece önemli olduğu bildirildi.

Öte yandan ilimizi, ilimizin ekonomisini ve ticaretini tehdit eden her türlü sahtecilik ile mücadelemizin de kesintisiz olarak devam edeceği vurgulandı.
 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları