Fotoğraf Sanatçısı Kaya, ´´Vahşi Doğu´´ adlı ikinci kişisel sergisini açtı

31.12.2015   18:14

Fotoğraf Sanatçısı Kaya, ''Vahşi Doğu'' adlı ikinci kişisel sergisini açtı

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK HA)

Kars’lı fotoğraf sanatçısı Murat Kaya, ''Vahşi Doğu'' adlı ikinci kişisel fotoğraf sergisini İstanbul Etilerde bulunan bir kafenin bahçesinde açtı.

Koordinatörlüğünü Ayşe Pınar Akalın'ın yaptığı, sponsorluğunu Osman Şefket Çarmıklı'nın üstlendiği ''Vahşi Doğu'' isimli fotoğraf sergisi, Kars ve çevresindeki doğanın zorluklarını ve vahşi yaşamını anlatıyor.

Açılışına, Leyla Alaton, Ruken Mızraklı, Jeff Hakko, Zeynep Kocabıyık, Çağlayan Tuğal, Elvan Susar, Hakan Sabancı ve Aslışah Alkoçlar gibi bir çok ünlünün katıldığı sergi büyük beğeni topladı.

Murat Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul’da Kars bölgesini fotoğraflarla tanıtmanın büyük onur olduğunu belirterek son derece mutlu olduğunu söyledi.
“Kars’ın Ötesinde” adlı ilk kişisel fotoğraf sergisini de 2013 yılında Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde açtığını ifade eden Kaya, ”Her iki sergide katılımcılardan büyük ilgi gördü. Ben fotoğraf sanatçısı olarak doğduğum, yaşadığım toprakların tarihini, doğasını ve kültürünü fotoğraflarla anlatmaya çalışıyorum. Sergiyi gezen konuklar fotoğrafları çok beğendiklerini ve en kısa sürede Kars bölgesini ziyaret etmek istediklerini belirttiler, buda beni oldukça gururlandırdı. Bu manada her iki serginin organizesinde bana destek ve katkı sağlayan sponsorlara çok teşekkür ediyorum ”diye konuştu.

Fotoğraf sergisi bir hafta süreyle açık kalacak.
 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları