CHP KARS İL YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

31.12.2015   11:52

KARS CHP'DE KONGRE İPTAL EDİLDİ

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK HA)

Kars’ta Cumhuriyet Halk Partisi İlbaşkanlığı için gerçekleştirilen kongre genel merkez tarafından geçersiz sayılarak iptal edildi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen kongrede, 61 delegeden 56’sı oy kullanmış ve seçim sonuna göre 1 oy geçersiz sayılırken, Mustafa Aras 28, Özfer Koçak 27 oy almıştı. Böylece Mustafa Aras, yeniden CHP Kars İl Başkanı olmuştu.

Genel Merkez tarafından incelenen kongrede usulsüzlüklere rastlanması üzerine, Mustafa Aras ve yönetimi dün gece MYK tarafından görevden alındı. Görevden alma ile ilgili olarak CHP Genel Merkezden açıklama bekleniyor...

Öte yandan CHP Kars Eski İl Başkanı Özfer Koçak ta görevden almayı doğrularken, Genel Merkez’den açıklama beklediklerini söyledi.

Göreve 6 gün önce gelene CHP İl Başkanı Mustafa Aras ta konu ile ilgili olarak bir söylentinin olduğunu belirterek, “Sandıkta yıkamadılar, Genel Merkezde yıkmaya çalışıyorlar. Henüz bana bildirilen bir karar yok. Bugün bildirecekler” dedi.

Edinilen bilgilere göre, kongrenin iptal edilmesinden dolayı Mustafa Aras ve yönetiminin düştüğü ve yine CHP Genel Merkezinin ileri bir tarihte belirleyeceği yeni kongre gününe kadar Özfer Koçak ve yönetiminin göreve devam edeceği bildirildi. Tüzüğe göre kongrenin iptali nedeniyle, yeni kongreye kadar CHP Kars İl Başkanlığı, kurultaya delege gönderemeyecek.  

KAYNAK: EGEMEDYASI/ÖZEL (Özgür Tuğrul)
 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları