İlk tercihi Bahçeşehir koleji oldu

2008-07-17  

(İHA) - Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nda (OKS) Türkiye'nin 97 birincisinden biri olan Kars Özel Çelik Başarı İlköğretim Okulu ve Final Dergisi Dersanesi öğrencisi Mert Can Arslanoğlu'nun ilk tercihi Bahçeşehir Koleji oldu. Oğlunun başarısında büyük emekleri olan baba Erdal Arslanoğlu, çoğu zaman eve misafir bile kabul etmediklerini, oturma odasını bile oğullarına ayırdıklarını söyledi.
OKS'de 100 sorunun tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puanla Türkiye birincisi olan Kars Özel Çelik Başarı İlköğretim Okulu öğrencisi Mert Can Arslanoğlu'nu okul ve dersane öğretmenleri yalnız bırakmıyor. Evi adeta ziyaretçi akınına uğrayan ve Kars'ın gururu olan Mert Can Arslanoğlu, öğretmenleri ve ailesinin de yardımıyla 4 tercih yaptı. Arslanoğlu'nun ilk tercihi Bahçeşehir Koleji, ikinci tercihi Ankara Fen Lisesi, üçüncü tercihi İzmir Fen Lisesi, dördüncü tercihi ise İstanbul Fen Lisesi oldu.
Soruları oldukça kolay bulduğunu bu yüzden de 97 birincinin çıktığını söyleyen Arslanoğlu, seviyenin daha iyi belirlenmesi için soruların biraz daha zorlaştırılması gerektiğini belirtti. Amacının birincilik olduğunu fakat bu birinciliği beklemediğini de sözlerine ekleyen Arslanoğlu, ailesinden, okul ve dersane öğretmenlerinden büyük destek gördüğünü ifade etti.
Oğlunun birinci olmasında büyük emekleri olan 43 yaşındaki baba Erdal Arslanoğlu ise oğlunun başarılı olabilmesi için rahatsız edilmemesi gerektiğine inandığı için çoğu zaman eve misafir bile kabul etmediklerinin altını çizdi. Erdal Arslanoğlu, şunları söyledi:
"Mert Can çok düzenli bir öğrenci. Derslerine de çok düzenli çalıştı. Bir yıl boyunca başka evlere misafir olmadığımız gibi evimize de misafir kabul etmedik. Zaman zaman tuttuğumuz takım olan Fenerbahçe ve Milli Takım maçlarını birlikte izledik. Birincilik beklemiyorduk ancak oğlumun iyi bir derece alacağından emindik. Özellikle de yemek saatlerine dikkat ettik. Öyle bir düzen oluşturduk ki her akşam 17.30'da mutlaka bizim evde sofra kurulurdu. Derslerinin aksamaması için elimizden gelen bütün titizliği
gösterdik."
38 yaşındaki anne Sevim Arslanoğlu da oğlunun dinlenme ve yemek saatlerine büyük önem verdiğini ve gerekli bütün destekleri aksatmadan yerine getirdiklerini vurguladı. Kars Fen Lisesi ikinci sınıf öğrencisi ağabey Erdem Arslanoğlu ise, "Kardeşimin ders düzeni bozulmasın diye o, derse başladığı zaman ben de ders çalıştım. Birlikte ders çalıştık, birlikte film izledik, birlikte oyun oynadık. Kardeşimin bilmediği sorularda ben yardımcı oldum. Benim de içinden çıkamadığım zamanlarda ise okul ve dersane
öğretmenleri yardımcı oldular" diye konuştu.
Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları