HDP ADAYLARI OYLARINI KULLANDI

01.11.2015   11:42

AYHAN BİLGEN: “BU ÜLKE HEPİMİZİN”

HDP ADAYLARI OYLARINI KULLANDI

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK HA)

HDP Kars Milletvekili 1. Sıra Adayı Ayhan Bilgen, Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlköğretim Okulu’nda 1061 numaralı sandıkta oyunu kullandı. HDP 2. Sıra adayı Şafak Özanli Ziya Gökalp İlkokulu'nda, 3. Sıra adayı Önder Fidanboy da Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi'nde oylarını kullandı.

HDP adayları oylarını kullandıktan sonra Kars merkezinde bulunan sandıkları gezdikten sonra ilçe ve köylerdeki sandıkları ziyaret etmeye devam ediyor.

HDP Kars Milletvekili Adayı ve parti sözcüsü Bilgen, kendisini takip eden basın mensuplarına yaptığı açıklamada, büyük bir endişe ve tedirginlik içerisinde seçime girildiğini söyledi.

Seçimin huzur ve güven içerisinde geçirilmesi dileklerinde de bulunan Bilgen: “7 Haziran’da seçmenin ortaya koyduğu iradeyi daha dikkatli okuyan ve onun gereğini yaparak ülkede barışın, kardeşliğin ve özgürlüğün egemen olabilmesi için seçmen iradesinin gereği olan uzlaşmayı biz siyasetçiler başaramadığımı için bu ülke bir kez daha büyük ekonomik durumlara katlanarak, hem de büyük emekler harcayarak yeniden seçime gitmek zorunda kalmıştır. Umut ediyoruz ki, bu seçim hem güven içerinde hem de huzur içerinde gerçekleşsin. Hiç kimsenin burnunun bile kanamadığı ve herkesin özgür iradesiyle siyasi tercihini yaptığı bir seçim olsun. Seçim sonuçlarının da ülkemizde birlikte yaşamaya, seçmen iradesinin siyasetin asıl öznesi haline geldiği demokrasinin olmazsa olmazı olarak kabul edildiği, hazmedildiği, sindirildiği bir seçim sonucu ortaya çıksın.” dedi.

BU ÜLKE HEPİMİZİN

Bilgen ayrıca, “Şuana kadar güvenlik görevlilerinin son derece duyarlı ve anlayışlı olarak hareket ettiklerini gördük, her hangi bir gerilime, sıkıntıya şahit olmadık. Bu ülke hepimizin. Bu ülkede hep birlikte yaşayabilmemiz için galiba sandık sınavını da hep birlikte başarıyla vermemiz gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

 
Kategori:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
Ad Soyad Yorum Başlığı 13.12.2018
- acilen ihtiyaç duymak Acilen krediye mi ihtiyacınız var? Krediler veriyoruz İlgili taraflar krediler ararlar. Nerede acil bir kredi ihtiyacı ciddi? o zaman içeridesin doğru yer. Ticari krediler veriyoruz, kişisel krediler, buna değer En az ? 40,000,000.00 değerinde minimum 2.000 ?, bizimle iletişime geçin % 2 faiz oranınızı kredi faiz oranınıza uygulayın Soru ve finansal sorun İletişim - Bugün e-posta ile: philipmorganloanservice00@gmail.com Bu bilgiyi doldurun Tam isimler: Ülke: Telefon numarası: Kredi miktarı talep edildi: Kredi süresi: Aylık gelir: İkamet adresi: Cevabınızı beklerken teşekkürler Philip Morgan Şirketi. Kredi / Finansal Hizmetler.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları