DARBELİ MOTİVE

20.04.2015   12:07

DARBELİ MOTİVE

THOF’A YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK HABER AJANSI)

MOTİVE İÇİN ÇOCUKLARI DÖVDÜ, KENDİSİNİ GÖRÜNTÜLEYEN KAMERAMANA SALDIRDI

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Kars’ta düzenlenen grup birinciliği yarışmasında bir eğitmen gösteri öncesi bar ekibindeki çocukları döverek motive etmesini görüntüleyen yerel televizyonun kameramanına da saldırdı. Erzurum Palandöken HEM Spor Kulübü Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalında yarışacak olan çocukların eğitmeni olan Mustafa Burak Çağlar ile Kars Serhat TV’nin kameramanı Adem Alp karakolluk oldu.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kars Barlar Grup Birinciliği yarışmasında, bir eğitmenin oyun öncesi 10-12 yaş grubu çocukları motive ediş şekli ve ardından yaşananlar müsabakalara gölge düşürdü.

Müsabakalar İsmail Aytemiz Spor Salonu’nda 10 ilin katılımıyla başladı. 18-19 Nisan tarihleri arasında iki gün sürecek olan Barlar Gurup birinciliği için 6 dalda mücadele eden folklor ekipleri kıyasıya yarıştı. Minikler Geleneksel Düzenlemesiz, Minikler Geleneksel düzenlemeli, yıldızlar geleneksel düzenlemesiz, yıldızlar geleneksel düzenlemeli, Gençler geleneksel düzenlemesiz ve Gençler geleneksel düzenlenmeli dallarında Iğdır, Erzurum, Kars, İstanbul, Bayburt, Ağrı, Kocaeli, Ankara, Gümüşhane ve İzmir illerinin takımları katıldı. Çok sayıda vatandaşın da izlediği Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından organize edilen yarışmalarda Minikler Geleneksel Düzenlemesiz dalında Erzurum Palandöken Belediyesi Spor Kulübü Folklor ekibi 1’nci, Erzurum Büyükşehir Belediyesi EBFAD Spor Kulübü Folklor ekibi 2’nci, Iğdır Mareşal Fevzi Çakmak Spor Kulübü 3’ncü oldu. Minikler Geleneksel düzenlemeli dalında da Kars Belediye Spor Kulübü 1’nci, İstanbul Pendik Belediye Gençlik Spor Kulübü 2’nci oldu.

Bu sırada yarışların yapıldığı salonun giriş kısmında Erzurum Palandöken HEM Spor Kulübü’nün Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalında yarışacak olan çocukları oyun öncesi yarışa hazırlayan ve çocukları sözde motive eden eğitmen Mustafa Burak Çağlar’ın çocukların bacaklarına ve yüzlerine vurduğu ihbarı müsabakaları takip eden yerel televizyon Serhat TV’nin kameramanı Adem Alp’e bir bayan tarafından yapıldı. Kameraman Adem Alp de olay yerine giderek Mustafa Burak Çağlar’ın çocukları motive ediş şeklini görüntüledi. Kendisinin kameraya alındığını fark eden Eğitmen Çağlar, “ne çekiyorsun” diyerek aliyle kamerayı kapattı ve kameranın ışık sistemini kırarak, LCD ekranına zarar verdi. Bu sırada kameraman Alp, “Niçin kamerayı kırıyorsun” diyerek tepki gösterdi. Tartışma üzerine eğitmen Çağlar’ın çevresinden bir çok kişi etrafına topladı ve o sırada kameraman Alp kafasından ve sırtından yumruklandı. Olayın büyümesi üzerine Kameraman Alp olay yerine polis çağırdı. Polisin gelmesiyle birlikte taraflar hastaneye götürülerek darp raporları alındı. Kameraman Alp’in şikayetçi olması üzerine taraflar Kazımpaşa Polis Merkezi’ne götürülerek ifadeleri alındı.

Kameraman Alp, olayla ilgili şunları söyledi:
“19.04.2015 günü saat 11.00 sıralarında İsmail Aytemiz spor salonunda yapılmakta olan iller arası folklor yarışmasını görüntülemek için basın mensubu olarak gittiğim gösterilere ara verildiği an tanımadığım bir bayan bir öğretmenin öğrencileri darp ettiklerini söyledi. Bayanın dediği yöne baktığımda isminin olay sebebi ile öğrendiğim Mustafa Burak Çağlar olduğu öğretmenin yaşları 10-12 arasında olan 2-3 öğrenciyi tokatladığını, bacaklarına şamar attığını gördüm. Kayda geçtiğimde beni gören öğretmene ‘Çocukları neden dövüyorsunuz, motive etmek için mi dövüyorsunuz?’ dememle ismini verdiğim öğretmen ‘sen nasıl çekersin’ deyip kameramın objektifini tuttu, kameranın ışığını kırdı ve bacağıma tekme atmaya başladı ve ‘ben polisim beni çekemezsin’ diye bağırdı. Kendisine gazeteci olduğumu, kimliğimi gösterebileceğimi söyledim ancak beni dinlemeden vurmaya devam etti sonra kimliğimi gösterdiğim halde darp etmeye devam etti. Bu esnada yanımıza gelen ismini olay sebebi ile öğrendiğim Sahit Göktaş yakamdan tutup beni silkelemeye başlayıp şuan hatırlamadığım bir küfür etti. Ben bu arada polisi arayıp durumu bildirdim. Kısa sürede polisler geldiler. Şikayetçi olduğumu söyledim. Beni darp eden ve kamerama hasar veren ismini verdiğim şahısları polislere gösterdim. Polisler onları aldılar bende polis merkezine geldim. Beni darp eden ve kamerama zarar veren ismini verdiğim şahıslardan şikayetçiyim, uzlaşmayı kabul etmiyorum.”
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları