KARSLI CEMAL GÖKÇE, AK PARTİ'DEN İSTANBUL'DAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

07.02.2015   22:17

KARSLI CEMAL GÖKÇE, AK PARTİ’DEN İSTANBUL’DAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Sait KÜÇÜK / KAĞIZMAN (ÖLÇEK)

Kars’ın ve Ardahan’ın yetiştirmiş olduğu yazar, şair ve siyasetçi Cemal Gökçe, AK Parti İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Seçim çalışmalarını İstanbul’dan başlatan Cemal Gökçe, uzun yıllardan beridir siyasetin içinde bir insan olarak başta adaylığını açıkladığı İstanbul olmak üzere, doğup büyüdüğü topraklar olan Kars’a, Ardahan’a, Iğdır’a ve bütün Türkiye’ye hizmetler yapmak için bu kez de İstanbul’dan aday adayı olduğuna dikkat çekti.

Milletvekili şansını ilk önce Kars’tan deneyen ve seçilemeyen Cemal Gökçe adaylığı ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

Gökçe açıklamasında: “Ben uzun yıllardan beridir Kars’ı ve Türkiye’yi kalkındırmak, sorunlarını gidermek, dertlerine çareler bulmak amacıyla milletvekili, belediye başkanlığı için aday oluyordum. Ama bu sefer şansımı İstanbul’dan denemek istedim. Çünkü İstanbul’da çok akrabam var. Kars’tan, Ardahan’dan, Iğdır’dan birçok hemşehrim burada oturmaktadır. Benim İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük kentlerde birçok akrabam bulunmaktadır. Aday olduğumu duyunca sevindiler. Destekleyeceğini belirttiler. Allah fırsat verirse İstanbul 1. Bölge’den aday olduğum AK Parti’ye 10 bin oy kazandırarak bu partinin oy sayısını 10 bin oy yükselteceğim. Bunun için söz veriyorum. Ve bütün akrabalarımın, hemşehrilerimin desteğini bekliyorum. Ben yaklaşık 20 gündür İstanbul’dayım. Parti çalışmalarını devam ettiriyorum, diye konuştu.

Göçe ayrıca, İl teşkilatının başkan yardımcısı ile görmeler yapan ve adaylığını açıklayan Cemal Gökçe şu anda evrak işlemleriyle uğraşmaktadır. Günü geldiğinde partiye müracaatını gerçekleştireceğini bildirdi. Cemal Gökçe: Ben halktan biriyim, işsizliğe, yoksulluğa tek tek çözüm bulmuşum. Çünkü ben halkın içinden geliyorum. Onların dertlerini çok iyi biliyorum. Çözmek için de elimden gelen gayreti göstereceğim. Bazı akrabalarıma ulaşamadım. Onlara da medya yolu ile ulaşmak amacındayım. Çünkü İstanbul, Ankara, İzmir gibi kentler büyük kentlerdir. Onları da telefonla arıyorum ve haberdar ediyorum. İnşallah adaylığım kesinlik kazanır. Ben de AK Parti saflarında oyları yükseltmek ve hazırladığım 36 projeyi hayata geçirim. Türkiye genelinde gerçekleşecek olan projelerim milleti kalkındırmak için bir çare olacaktır. Beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Cemal Gökçe 1962 Ardahan doğumlu olup evlidir. Kendisi ticaretle uğraşmaktadır. Ticaretin yanı sıra senaryo yazarlığı ve şairliği vardır. Siyasetle de uzun yıllardan beridir iç içe olup Kars’ın sorunlarına çözüm aramakta ve projeler ortaya koymaktadır.

Kategori:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
karsli allah akil versin gezecek parti birakmadi. 23.02.2015
akraba evine don hizmeti evine cocuguna yap .onlarin rizkini sagda solda yeme. 23.02.2015
Ad Soyad Yorum Başlığı 02.09.2015
herkes izlesin ve irtibat telefonu : 0505 125 00 99 .Turkıy
Ad Soyad Yorum Başlığı 12.09.2018
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları