YENİ ADLİ YIL BAŞLADI

01.09.2014   20:55

YENİ ADLİ YIL BAŞLADI

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK)

Yeni adli yılın başlaması nedeniyle her ilde olduğu gibi Kars’ta da açılış töreni düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, Kars Cumhuriyet Başsavcı vekili Bahadır Sakaoğlu, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkan Vekili Hakim Uğur Dağ, Kars Ardahan Bölge Baro Başkanı Av: İbrahim Baştimar, Kars Adliyesinde görevli hakimler ve savcılar, avukatlar ile adliye çalışanları katıldı.

Açılış töreni nedeniyle Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına, Kars Cumhuriyet Başsavcı vekili Bahadır Sakaoğlu ve Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkan Vekili Hakim Uğur Dağ, Kars Adliyesi adında, Kars Ardahan Bölge Baro Başkanı İbrahim Baştimar da avukatlar adında Atatürk anıtına çelenk sundu. Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra da Kars Cumhuriyet Başsavcı vekili Bahadır Sakaoğlu ve Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkan Vekili Hakim Uğur Dağ, Kars Ardahan Bölge Baro Başkanı İbrahim Baştimar, tebrikleri kabul ederek yeni adli yılın Kars halkına ve Türk milletinde hayırlı olması dileklerinde bulundular.

Düzenlenen kokteyl ile son bulan açılış törenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Kars Ardahan Bölge Baro Başkanı İbrahim Baştimar, yeni adli yılın Kars halkına huzur, mutluluk ve barış getirmesi dileklerinde bulunarak Kars’ta yeni göreve başlayan hakim ve savcılara başarılar diledi.

Geçtiğimiz adli yıl içerisinde Kars’ta görev yapan hakim ve savcılara da verdikleri hizmetler nedeniyle şükranlarını sunan Baştimar, geçen adli yılda aramızdan ayrılarak hakkın rahmetine kavuşan Kars Ardahan Bölge Barosu’nun kurucularından Av. Halis Özdemir, Emekli Hakim Av. Latif Karadağoğlu ve bir kaza sonucu aramızdan ayrılan Kars Adliyesinin sevilen siması Muhammet Kara’yı da rahmetle andıklarını söyledi.
Kategori:
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
Kafkas Gence KARADAĞOĞLU Yorum Başlığı 08.12.2016
Cenazesinde neden odalarınızdan çıkmadınız ama şimdi koftiden anmışlarmış ve sizin katibinizin mal mülk kaçırıp yaptığı hilelere ve adaletsizliklere göz yumdunuz Allahtan dilerim ki hepinizin ölümü şaibeli olur ve adalete hiçbir zaman ulaşamamanızı ve hayatta ne kadar adaletsizlik varsa sizlerden ve evlatlarınızdan çıksın
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları