ALKIŞ, YGS ÖNCESİ ANNE VE BABALARI UYARDI

21.03.2013   21:24

YGS ÖNCESİ ANNE VE BABALARI UYARDI

Alkış: “Ailenin aşırı ilgisi, sınavlarda öğrencilerin kaygısını artırabilir ve sınavdaki başarısını olumsuz yönde etkileyebilir.”

Tacettin DURMUŞ / KARS (ÖLÇEK)

Kars İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış: 24 Mart 2013 (Pazar) günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı öncesinde, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

İnsan hayatının önemli dönüm noktalarından biri olan YGS’nin, çocukların geleceği için önemli bir adım olduğunu belirten Müdür Alkış: Ailenin aşırı ilgisinin sınavlarda öğrencilerin kaygısını artırabileceği gibi başarısını da olumsuz yönde etkileyebileceğine dikkat çekti.

Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyen Alkış: “Çocuklarımızın emeklerinin karşılığını alacaklarından endişeleri olmasın. Anne ve babalar da telaş etmesinler. Aşırı ilgi öğrencilerimizin kaygısını artırabilir, sınav başarısını olumsuz etkileyebilir. Bizim önceliğimiz çocuklarımızdır. Sınav başarılarının onlara olan sevgimizde bir eksiltme yapmayacağını bilmeleri gerekir. Beklentimiz ülkemiz için iyi yetişmiş, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, ülkesine faydalı olmaya çalışan gençler yetiştirmektir. Ailelerimizin de bu bağlamda öğrencilerimizi motive etmeleri ve gereksiz beklentiye girmemeleri gerekir. Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi. 
          
       
 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları