Yokuşa sarmış kamyon gibi...

27.12.2012   22:05

Bakan Yıldırım Kars'ta, yokuşa sarmış kamyon gibi yorgun yorgun konuştu


Bakan Yıldırım, çağrı merkezinin açışına katılanları gülmekten kırıp geçirdi. Yıldırım konuştuğu kişiye kendisinin bakan olduğunu inandıramayınca beklenmedik bir tepkiyle karşılaştı. Bakan Yıldırım’ın konuştuğu kişi Yıldırım’a “Neden yorgun yorgun, yokuşa sarmış kamyon gibi konuşuyorsun. Başka adam bulamadılar mı?” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Kars’a geldi. Yıldırım, gezisi kapsamda 100 kişinin çalıştığı bir çağrı merkezinin de açılışına da katıldı. Bakan Yıldırım, açılışın ardından beraberinde AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, Kars Valisi Eyüp Tepe, Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, ve çağrı merkezi yetkilileri ile birlikte çağrı merkezini gezdi. Bu sırada görevli bir genç kızdan mikrofonu alan Bakan Yıldırım, Sivas’ın Koyuluhisar ilçesinde Barış isminde bir berber ile görevli genç kızın yerine konuşarak kendisini konu ile ilgili olarak ikna etmeye çalıştı. Yıldırım, bu sırada konuştuğu kişiye kendisinin Bakan olduğunu inandırmakta güçlük çekti. Daha sonra da Berber Barış ile uzun süre konuşmasına rağmen kendisini ikna edemeyince mikrofonu tekrar görevli kıza verdi. Daha sonra da görevli kız, berber Barış’a kendisi ile konuşan kişinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın olduğuna inandırdı.

Daha sonra gazeteci Tacettin Durmuş'un, Bakan Yıldırım’a müşterisini ikna edip edemediğini sordu. Bunun üzerine Bakan Yıldırım’a inanmayan Berber Barış’ın kendisine daha akıcı konuşan bir bayan yok mu? Diye sorduğunu söyledi. Yıldırım ayrıca karşısındaki Berber Barış’ın “ya kardeşim neden böyle yokuşa saran kamyon gibi yorgun yorgun konuşuyorsun. Böyle akıcı güzel konuşan bir bayan yok mu? Bula bula seni mi buldular.” Dediğini söyledi. Bakan Yıldırım, ayrıca “Adam bize demediğini bırakmadı. Açılışta da söylediğim gibi her halde işleri kesat veya müşterisi azdır. “ dedi.yokuşa sarmış kamyon ile turgay36

Tacettin DURMUŞ / ÖLÇEK

Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları