Türkiye´ye sığındılar

16.03.2012   08:47

MUSTAFA ÇOLAKOĞLU

Ülkedeki şiddet olaylarından kaçışlar dün gece de sürdü. Gece boyu Suriye sınırını geçerek Türkiye'ye sığınan binden fazla kişi, jandarma ekipleri tarafından Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kavalcık Köyü sınırından alınarak Hatay'daki çadır kentlere yerleştirildi. Çadırlarda yer kalmayınca Suriyelilerin 500'ü ise, Gaziantep'in İslahiye ilçesine gönderildi. Bu arada, yetkililer Suriyeli sığınmacıları yerleştirmek için Hatay'daki çadır kentlerin içine ek çadırlar kurmaya başladı.

Suriye'deki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin bazıları, Reyhanlı ilçesine bağlı Kavalcık köyü kırsalından yaya olarak Türk topraklarına geliyor. Bazıları ise, sınırı geçerek jandarma ekiplerine teslim olarak sığınma talebinde bulunuyorlar. Sığınma talebinde bulunan Suriyeliler, jandarma ekipleri kontrolünde minibüslerle sınırdan alınarak Hatay'daki çadır kentlerin içerisine kurulan ek çadırlara yerleştiriliyor.

Suriye'deki şiddet olaylarının her geçen gün artmasıyla artan sığınma taleplerini karşılamak için yetkililer, mevcut çadırlar kentlerin içine ek çadırlar da kuruyor.iha

Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları