Bahçeli´den provakasyon açıklaması

01.06.2011   12:14

Bahçeli'nin Diyarbakır mitinginde provokasyon yapacakları iddiasıyla eski Ülkü Ocakları Başkanı Erdem Karakoç ve Yusuf Ziya Arpacık'ın da aralarında bulunduğu 17 kişinin İstanbul'da gözaltına alınmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli, Türkiye'nin 12 Haziran'da yapılacak olan seçimler öncesi çok gergin ve her türlü provokasyona açık bir ortamda can çekiştiğini söyledi.

"Ülkemizin değişik yörelerinde meydana gelen son derece tehlikeli, düşündürücü ve endişe verici olaylar tahammül edilemez bir sınıra dayanmış bulunmaktadır" diyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın gelecek seçimlerde iktidarı kaybedeceğini anladığını ve bu yüzden kontrolünü ve sağduyusunu kaybettiğini iddia etti. AK Parti Hükümeti'nin siyasal fayda sağlayabileceğini ümit ettiği her çirkin yola tevessül etmeye başladığını savunan Bahçeli, "Aziz milletimiz, çıkışı olmayan alacakaranlık bir ortama hükümet eliyle sürüklenmeye çalışılmaktadır. Bu kapsamda, Türk milletinin Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönük artan ilgi ve desteği AKP'nin kabusu haline gelmiş ve dengesinin kaybolmasına neden olmuştur. Bundan böyle, Başbakan Erdoğan ve partisinin iftiraları, asılsız suçlamaları ve yalanları partimizi daha çok hedef alabilecektir" dedi.

MHP'nin fütursuzca ve ahlaksızca kavgaya çekilmeye çalışıldığını kaydeden Bahçeli, ayrıca partilerinin yükselen toplumsal ve siyasal tansiyonun müsebbibi gibi sunulmaya çalışıldığının belirtti. "Seçim öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi'yle siyasi bölücüleri karşı karşıya getirmek ve bir kaos ortamı oluşturmak için olağanüstü gayret sarf edilmektedir" diyen Bahçeli, İstanbul'da partililerine yönelik gerçekleşen gözaltıların alt yapısının AK Parti tarafından oluşturulduğunu iddia etti.

"ARKADAŞLARIMIZIN BİR TEZGAHIN İÇİNDE YER ALMASI DÜNÜŞÜNÜLEMEYECEKTİR"

İstanbul'da arkadaşlarının acımasızca gözaltına alındığını kaydeden Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül veren ve şerefli geçmişimizin kutlu hatıralarını yüreğinde taşıyan hiçbir arkadaşımızın; şahsımı, partimizi ya da demokratik nizamı hedef alan bir tezgâhın içinde yer alması düşünülemeyecektir" dedi.

Gözaltında bulunan dava arkadaşlarının başına gelebilecek her türlü olumsuzluktan Başbakan ve hükümetin sorumlu tutulacağını kaydeden Bahçeli, "AKP hükümetinin, hiçbir suçu ve günahı olmayan dava arkadaşlarımızdan pis elini çekmesi gecikmeksizin sağlanmalıdır. Aksi takdirde AKP iktidarı, bundan sonra olacakların ve ağır vebalin faturasına katlanmak zorunda kalacak ve fitne siyasetinin altında ezilip gidecektir" dedi.

MHP'nin çıkarılmaya çalışılan kardeş kavgasının asla tarafı olmayacağını dile getiren Bahçeli açıklamasında şunları kaydetti:

"Başbakan Erdoğan'ın kumpasları, nefreti ve hiddeti aziz milletimizin yardımıyla ve Cenab-ı Allah'ın izniyle sonuca ulaşamayacak; keskin sirke mutlaka küpüne zarar verecektir. Milliyetçi Hareket Partisi 12 Haziran'da yapılacak olan hesaplaşmayı sabırsızlıkla beklemektedir. Türk milletinin belirleyiciliği altında; AKP geldiği gibi gidecek ve gittiği yerde de neden olduğu tahribatların hesabını inşallah verecektir."


 iha

Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları