Etiler´de patlama

26.05.2011   10:58

Etiler'de patlama
Etiler'de Akmerkez ile Koç Köprüsü arasında şiddetli bir patlama meydana geldi.
Etiler ve civarında bulunan kişiler, patlamanın çok şiddetli olduğunu ve yaralıların bulunduğunu belirttiler. Olay yerine çok sayıda ambulans sevkedildi. Yaralılardan biri polis.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beşiktaş'ta meydana gelen patlamada 7 yaralı olduğunu, ancak yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığını bildirdi.
Yaralıların Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavilerinin sürdüğünü ifade eden Mutlu, ''Hayati tehlikelerinin olmaması önemli'' diye konuştu.
YARALILARIN KİMLİKLERİ
Kimlikleri belirlenen yaralılar şöyle:
- Seyfi Erdem (İETT şoförü)
- Huzeyfe Erdem
- Yazgülü Şubatlı
- Sami Işık
- Bir kişinin kimliği belirlenemedi.
PATLAMA BİRÇOK BÖLGEDEN DUYULDU
Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu yakınındaki Koç Köprüsü'nün altında bulunan geçitteki bir İETT durağında meydana gelen patlamanın çok şiddetli olduğu ve İstanbul'un birçok bölgesinden de hissedildiği öğrenildi.
Patlamanın çöp konteynırına konulan bir bombadan kaynaklandığı ancak ikinci bir bomba ihtimaline karşı bölgede geniş güvenlik önlemleri alındığı kaydedildi.
Patlamanın olduğu yerde ilk etapta tamamen parçalanmış bir çöp kutusu ve çevreye dağılan beton parçaları dikkat çekiyor.
Köprünün altında bir taksi, iki otobüs ve bir sivil araç patlamadan etkilendikleri için duruyor. Otobüslerde yaralı olup olmadığı ise bilinmiyor.
Polis, Akmerkez önünü trafiğe kapattı, bölgeyi boşalttı.
Bu arada, patlamanın motosikletli birinin olay yerine bıraktığı bombadan kaynaklandığı da iddialar arasında.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fikret Seçen de olay yerinde polisten bilgi alıyor.

 
Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları