Mayın patlaması: 1 şehit

14.05.2011   15:34

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bu sabah kara yolunda mayın ararken meydana gelen patlamada jandarma komando er Coşkun Çalı şehit oldu. 6 ay evvel askere giden Çalı'nın, Hatay Serinyol'da acemi eğitimini tamamladıktan sonra Hakkari'ye gittiği öğrenildi.

Hakkari Valisi Muammer Türker ise, olayın Çukurca Üzümlü köyü yakınlarında meydana geldiğini belirterek, "Arazide arama ve tarama faaliyetleri sırasında askerlerden birinin mayına basması sonucu mayın infilak etmiş ve bir askerimiz şehit olmuştur" dedi

Acı haber şehidin Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki evine tez ulaştı. Baba Hasan Çalı, arazide koyun otlatırken oğlunun şahadet haberini aldı. Acılı baba metanetini korurken, askerlerin haber verdiği anne Aysel Çalı ise fenalık geçirdi. Fenalaşan anneye evin önünde bekleyen 112 ambulansındaki sağlık ekipleri müdahale etti.

Şahadet haberi üzerine komşuları ve yakınları Çalı ailesinin evine akın etti. Bütün mahalle göz yaşlarına boğulurken, vatandaşlar terör örgütüne lanet yağdırdı. Vatandaşlar, "Terörün sonu bir türlü gelmedi. Boş dağları değil, bunların inlerini bombalayacaksın" diye konuştu.

Şehit erin komşusu Semih Tuna'nın da bugün aynı yerde silah altına alınacağı, Coşkun Çalı'nın annesinin, Tuna ile oğluna bazı eşyalar gönderdiği öğrenildi. 3 kardeşin ortancası olan Çalı'nın cenazesinin bugün uçakla Bursa'ya gönderilmesi bekleniyor.

REFİK FİDAN - SEZGİN AVCI / BURSAİHA

Kategori:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.
YAZARLAR
Canlı Maç Sonuçları